Postupový úspech basketbalových nádejí

0
1332

V búrlivej atmosfére sa v sobotu v športovej hale odohral dôležitý dvojzápas medzi žiakmi BBK Bánovce a BPSA Inter. Víťazstvo našich nádejí im zabezpečovalo istý postup na záverečný celoslovenský turnaj Final 6. Po úspešných výsledkoch 55:49 a 47:46 sa našim nádejám splnil sen. Šťastný tréner domácich Jakub Gajdoš nám po vyhratých zápasoch opísal prvé dojmy.

Jakub Gajdoš tréner BBK Bánovce: ,,Som nevýslovne šťastný, že sme vyhrali obidva zápasy na domácej palubovke pred početnou kulisou, s predvedenou hrou mojich zverencov som nesmierne spokojný, hrali sme dohodnuté veci čo sme natrénovali počas tréningov, ďalej by som ich chcel pochváliť, pretože sme ani v jednom zápase nezložili zbrane ani za nepriaznivého výsledku.

V oboch zápasoch bolo nesmierne dôležité to, ako sme vstúpili do druhého polčasu. V oboch prípadoch sme vyhrali vstup do druhého polčasu, čo je dôležité z psychického pohľadu. Najlepší strelci z prvého zápasu Urban – 23, Lagin – 9, Jancusko – 9.

Druhý zápas Hronský -14, Kopas – 9, žiadny zo strelcov nebol nijak odpútaní od ostatných, čo znamená, že to bol kolektívny výkon.“ Ambiciózny tréner sa vyjadril aj k najbližšiemu súťažnému obdobiu: ,,Momentálne sa sústredíme na tréning, aby sme odstránili naše nedostatky, ale najbližší týždeň sa budeme pripravovať na medzinárodný turnaj v Ostrave, ktorý sa uskutoční v dňoch 13. – 16. apríla počas veľkonočných prázdnin.

Finálový turnaj je ešte ďaleko, takže sa musíme pripraviť na najlbližší zápas v play-off, kde vyzmeme družstvo Levíc na ich palubovke. Následne ak porazíme Levice, tak už by nám nič nemalo brániť tomu, aby sme postúpili na finálový turnaj z prvého miesta z našej skupiny západ.

»»» Pozrite si aj videozostrih zo stretnutia BBK Bánovce – BPSA Inter Bratislava