Bánovčanky uštedrili súperkám desaťgólovú nádielku

0
2183

Dňa 22.4. 2017 o 15.00 hod. futbalistky ŽFK Bánovce hostili na svojom domácom ihrisku TJ Partizán Miezgovce družstvo MFK Liptovský Mikuláš, ktoré zastáva v tabuľke poslednú 9. priečku s celkovým počtom bodov 2.

Vzhľadom na „tabuľkové“ umiestnenie družstiev bolo už od začiatku stretnutia jasné, akým smerom a tempom sa zápas bude uberať. Hneď v 10. minúte sa domáce hráčky po peknej medzihre stredných záložníčok Kluvancovej a K. Griačovej dostali do vedenia učebnicovým gólom krajnej záložníčky Jakubíkovej, ktorá túto jarnú časť vykazuje na ihrisku skvelú hernú formu.

Ďalšie gólové zakončenie prišlo v 14. minúte, kedy si svoje „vlastné“ zápasové skóre otvorila na ihrisku aktuálne najlepšia strelkyňa 2. ligy Západ B Nikola Griačová (celkom 14 gólov). Domáce futbalistky počas prvého polčasu nekompromisne uzavreli súperky z L. Mikuláša na ich vlastnej polovici a bolo už len otázkou času, kedy do počtu pribudnú ďalšie góly. V 26. minúte sa strelecky presadila ďalšia krajná záložníčka Hrabalová a v 31. minúte pridala svoj druhý zápasový gól N. Griačová.

Zaujímavú gólovú súhru v prvom polčase priniesla akcia sesterského „dua“ Griačových, kde po sérii niekoľkých presných nahrávok medzi súperovou obranou zakončila v 37. minúte K. Griačová a upravila výsledok na – 5:0. Do konca prvého polčasu domáce futbalistky vyvíjali na súpera enormný tlak, o čom svedčia ďalšie dve gólové zakončenia strelecky naladenej N. Griačovej (41. min. a 43. min.). Do kabíny sa tak putovalo so skvelým polčasovým výsledkom – 7:0.

Druhý polčas sa niesol v znamení kombinovania a domáce hráčky ukazovali divákom atraktívny a oku lahodiaci futbal. Futbalový kolektív ŽFK Bánovce predviedol niekoľko kombinačných sérií, z ktorých gólovo profitovali Polačeková v 51. min. a v 48. min. a 53. minúte perfektne strelecky pripravená N. Griačová, ktorá za celý zápas vsietila celkom 6 gólov.

Bezgólové skóre sa však v druhom polčase mohlo zmeniť. Asi najväčšia a jediná šanca súpera bola odvrátená v 68. minúte, kedy po nastrelení brvna od súperky Perašínovej, zlikvidovala dorážanú strelu brankárka Igazová. Súperky na domáce družstvo nevyvinuli žiaden väčší tlak a preto sa zápas skončil s konečným výsledkom – 10:0.

Striedanie: ŽFK Bánovce: 1. Vaneková v 51. min. Polačekovú, 2. Domčeková v 88. min. Jakubíkovú
Zostavy: ŽFK Bánovce: Igazová – Beňadiková, Škvareninová, Flimelová, Filová – Kluvancová, K. Griačová, Hrabalová, Jakubíková – Polačeková, N. Griačová; tréner: Branislav Gajdoš.
MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Krajčírová – Malá, Kubínová, Kováčiková, Križková – Slavníková, Herčutová, Mičudová, Perašínová – Kolláriková, Juríčková; tréner: Martin Prieboj.
Hlavný rozhodca: Igor Mokrý, asistent: Peter Šramko Divákov: 30

Branislav Gajdoš – ŽFK Bánovce: ,,Po víťazstve nad AS Trenčínom som sa obával, aby neprišlo k podceneniu súpera a tak i k nepriaznivému výsledku. Dievčatá však ukázali, že sú dobrý a pevný kolektív a v každom zápase ťahajú za jeden koniec. Odmenou a vďakou za ich prácu v tréningových jednotkách sú ich jarné výsledky.“

Autor: Marika Striežencová