Pečeňanci prehrali vo finále turnaja na jedenástky

0
879

V Pečeňanoch sa 8.7. 2017 uskutočnil tradičný futbalový turnaj za účasti futbalových klubov z Malej Hradnej, Livinských Opatoviec, Pečenian a českého hosťa Staříč (okres Frídek Místek).

Michal Benko – prezident OŠK Pečeňany.
„Obecný športový klub dnes organizuje 3. ročník Memoriálu Vladimíra Geletu a Miroslava Kajana. Sme radi, že opäť prijali naše pozvanie aj družobní futbalisti zo Staříča z Čiech. Verím, že sa budú u nás cítiť príjemne. Pre návštevníkov turnaja sme pripravili kotlíkový guláš z diviny, pečenú klobásu a na uhasenie smädu čapované pivo, kofolu a ostatné občerstvenie. Pre ténera Stanislava Glegu a hráčov nášho klubu je dnešný turnaj súčasťou prípravy pred nastávajúcou sezónou, kde si môžu vyskúšať rôzne herné varianty ako i jednotlivcov na rôznych postoch.

Vyraďovacie zápasy
Po vylosovaní turnajových dvojíc vybehli na futbalový trávnik domáce Pečeny s účastníkom 6.ligy Malej Hradnej. Po záverečnom hvizde rozhodcu ukázala časomiera hokejový výsledok 6:3 (3:0) v prospech Pečeňancov.

Priebeh celého turnaja excelentne odkomentoval domáci funkcionár Emil Orzságh. V druhom zápase sa predstavili celky Livinské Opatovce a Staříč (ČR). Zápas sa skončil víťazstvom Livinčanov, ktorí po dramatickom výsledku tohto zápasu 6:4 (1:3) postúpili do finále.

Zápas o 3. miesto
Porazené mužstvá si po skončení vyraďovacích zápasov zahrali o 3. miesto. Hráči Malej Hradnej tentokrát nezaváhali a český Staříc poslali domov so štvorgólovou nádielkou. Po 60 – tich turnajových minútach svietilo na informačnej tabuli záverečné skóre 4:2 (1:0).

Zápas o 1. miesto
Na finálový duel neporazených mužstiev Pečenian a Livinských Opatoviec prizerala slušná návšteva divákov.

Aj napriek horúcemu počasiu si finalisti na zelenej tráve nič nedarovali. Úvod derby zápasu zaskočil domácich, ktorí inkasovali nečakaný gól a po výsledku 0:1 v prospech Livinčancov odchádzali vyčerpaní hráči do kabín na zaslúžený oddych a taktické pokyny svojich trénerov.

V druhom polčase dokázali výborne hrajúci Pečeňanci streliť remízový gól a v jedenástkovom rozstrele v pomere 6:7 boli šťastnejší Livinčania, ktorí turnaj vyhrali – 1:1 (0:1), 6:7 na penalty.

Stanislav Glega – tréner OŠK Pečeňany. Za predvedenú hru v druhom polčase sme si remízu po dobrej hre zaslúžili. V jedenástkovom rozstrele dnes padla šťastena na súpera. Ďakujem chalanom za veľkú snahu. Presvedčil som sa, že pred sezónou máme na čom stavať.