Úspešná Lapinová na polmaratóne v Taliansku

0
1338
Lapinova s mužom

Najlepšie Slovenská reprezentantka v ženskom triatlone Kristína Neč Lapinová dosiahla ďalší úspech na medzinárodnom polmaratóne, ktorý sa uskutočnil 14. februára 2015 v talianskej Verone. O jej získaných športových úspechoch na konci minulého a začiatku tohto roka sa podelila s našou redakciou.

  1. Aké získané úspechy z rôznych súťaži získaných v minulom roku si najviac ceníte?

Teší ma každý pretek, ktorý absolvujem, pretože pretekať ma stále veľmi baví. V roku 2015 som bola na 26-tich pretekoch a z toho presne na polovici, na 13-tich som sa postavila na stupienok najvyšší. Najväčšiu radosť som mala asi z víťazstva v českom pohári Valachytour alebo z tretieho miesta na IM Klagenfurt vďaka ktorému som postúpila na MS v Ironmane na Havajské ostrovy, čo je pre každého pretekára Ironmanu najväčší a najťažší cieľ.

  1. Aké preteky ste absolvovali od začiatku tohto roka a s akými výsledkami?

Dala som si celkom peknú šnúru štyroch víťazstiev (Trojkráľový beh Bánovce, Skialp noc tuleních pásov Valča, MTB zimný maratón Stupava a Stupavský kros beh Stupava trophy) a po mesačnej pauze som si šla siahnuť na dno síl na medzinárodný polmaratón do Talianskej Verony.

  1. Ako ste dopadli na polmaratóne v talianskej Verone a s akými ambíciami ste tam odchádzala?

Ešte som nikdy nebežala čistý „veľký“ polmaratón a chcela som si urobiť osobák. Žiaľ sme celá rodina choreli a nakoniec som bola rada, že som ako tak v poriadku a na časy som už nemyslela. Mali sme veľkú smolu, že na deň pretekov vyšiel celodenný dážď a zima, takže sa v historickej kamennej Verone veľmi šmýkalo. Bojovala som však zo všetkých síl a dokonca som obehla aj pár profíčiek a jednu Keňanku. Skončila som celkovo 7-ma z 2000 bežkýň. Teší ma, že ma obehli len dve Talianky a jedna Maďarka, nakoľko prvé tri Keňanky som sa neopovažovala považovať za súperky J.

  1. Môžete nám popísať absolvovanú trať a vaše pocity počas behu?

Moje pocity sú asi rovnaké na každom preteku. Ja totiž vždy prepálim tempo a už v prvej štvrtine viem, že ak vydržím tak to bude naozaj bolieť. Snaha vydržať a bojovnosť ma donesie k úspechom ale aj k následnej únave. Ešte dnes, 4 dni po preteku nemôžem chodiť, mám svalovicu, otlaky, migrénu..ale už teraz pozerám aké ďalšie športové ciele by som si mohla nájsť.

  1. Ktoré nezdolané súperky vám nedajú spať?

kristina-pod-daznikomTaké tento krát také nie sú. Na štarte bola aj slovenská bežkyňa z Dukly BB a stála medzi profi bežkyňami predo mnou na štarte. Dala som jej však 15 minút J. Trochu ma mrzí, že sme s manželom nedobehli do cieľa spoločne. On má často tú smolu, že si to oddrie za mňa a potom je v cieli minútku za mnou ako teraz. Aj vo Verone držal tempo a pomáhal mi až do 13-teho kilometra, kedy mal krízu a ja som mu nemohla pomôcť a chvíľku spomaliť, lebo som akurát zápasila s jednou profi bežkyňou, ktorá tiež prechádzala krízou. Nemohla som spomaliť a dať jej nádej, že na mňa má..nezdá sa to, ale aj beh je dosť taktický šport.

  1. Aké súťaže plánujete absolvovať v najbližšom období?

Možno ešte pôjdem nejaké slovenské behy ale potom už sa vrhnem na šport, ktorý ma napĺňa najviac, na triatlon. Plány sú opäť veľké, začnem v apríli na kros triatlone na Malte a chcela by som skúsiť tento rok viac podujatí svetového poháru v kros triatlone. Záleží od sponzorov, či nejakých zoženiem. Tiež mám v úmysle aj tento rok reprezentovať SR a skúsiť doniesť medailu z ME v kros duatlone alebo dlhom duatlone. Oba preteky sú na jar, tak dúfam, že budem čo najskôr v dobrej forme.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Ďalší článokBánovský región žil opäť zábavnými fašiangami
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.