Aby sme Vašim deťom vedeli pomôcť

0
461

Počas prázdnin sa v školách obvykle neučí, ale v našej základnej škole si počas jarných prázdnin pravidelne sadajú do lavíc učitelia a ostatní zamestnanci školy. Tento rok sme v spolupráci s Červeným krížom zorganizovali už druhú sériu kurzu prvej pomoci. Inštruktori Červeného kríža (záchranári) nás učiteľov v prvej časti školenia preškolili zo zásad a postupov pri poskytovaní prvej pomoci.

V druhej časti si každý zo zamestnancov školy vyskúšal resuscitáciu zraneného s dôrazom na masáž srdca a umelé dýchanie. Učitelia si tiež vyskúšali ako riešiť situácie pri úrazoch detí od zastavovania krvácania, cez prvú pomoc pri popáleninách až k protišokovej, či stabilizovanej polohe a privolaniu záchranných zložiek. Pod prísnym, no láskavým dohľadom záchranárov sa z učiteľov opäť raz stali pozorní žiaci. Tak ako vštepujeme našim žiakom, aj my dúfame, že nadobudnuté vedomosti a zručnosti budeme vedieť použiť aj v praxi. Želáme si však, aby to nebolo potrebné. V kurzoch prvej pomoci však budeme ďalej pokračovať!

Mgr. Veronika Jakubová

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokVeľká praveká súťaž – život neandertálca
Ďalší článokDopravné ihrisko v ZŠ Komenského
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.