Bánovčania, podporte petíciu za zmenu zákona o ochrane zvierat

0
410

Slovenská aliancia ochrancov zvierat organizuje práve prebiehajúcu petíciu na prijatie komplexného zákona o ochrane zvierat. Pre noviny TAJMS poskytla na túto aktuálnu tému rozhovor dobrovoľníčka a milovníčka zvierat Kristína Šotníková.

Čo vás motivovalo k spusteniu tejto petície?
Každý živý tvor si zaslúži dôstojne žiť, byť milovaným tvorom a nie hladujúcim, mrznúcim niekde vonku v mínusových teplotách bez základných životných potrieb. Zvieratká si svoj osud nedokážu vybrať, treba aspoň bojovať za ich dôstojný život a za ich práva. My dobrovoľníci z celého Slovenska, ktorí sme sa už nedokázali nemo prizerať na nekonečné prípady utýraných zvierat, urýchlene žiadame prijatie komplexného zákona o ochrane zvierat. Jedná sa o celoslovenskú akciu na zmenu zákona o ochrane zvierat, ktorú odštartovala reportáž v médiách o utýranom psíkovi menom Viky, ktorá rozplakala a poburila celé Slovensko. Ľudia sa dožadujú o zmene legislatívy, kde bude jasne stanovené, že zviera nie je vec, ale živý tvor.

Kde plánujete zriadiť zberné a podpisové miesta a kde si môžu potenciálni záujemcovia vyzdvihnúť petičné hárky?
Jedno zo zberných miest je na podateľni MsÚ, ďalšie sme zriadili v ambulancii MVDr. Martina Kurica na Partizánskej ulici, kde si môžu podporovatelia petície prevziať čisté petičné hárky.

Dá sa stiahnuť petičný hárok aj z webového portálu?
Petičný hárok v elektronickej podobe sa nachádza na webovej stránke www.saoz.sk.

Kde sa dajú získať bližšie informácie o práve prebiehajúcej petícii?
V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať a dohodneme si osobné stretnutie. Budem vďačná, ak sa nájdu ďaľší, ktorí sú ochotní pomôcť zbierať podpisy – neváhajte ma kontaktovať. Ďakujem všetkým v mene zvieratiek. Spolu to dokážeme zmeniť. Verím, že nebudete ľahostajní voči okoliu!!!  Aj takto to dopadne (viď foto – osud utýraného psíka menom Viky), keď sa ľudia starajú len o seba… Prípad na smrť utýraného psíka snáď bude príkladom pre ľudí, aby hľadeli aj ďalej ako za koniec svojho nosa. Jedine my to môžme zastaviť, tak vás týmto prosím a vyzývam za všetky štvornohé milujúce bytosti, ktoré si samé nedokážu svoj smutný osud zmeniť – pomôžme im prosím spoločne.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokTrenčiansky samosprávny kraj Tlačová správa
Ďalší článokAj tento rok sa Veľkonočné sviatky ponesú V MENE KRISTA
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.