Dôchodcovia sa opäť zabávali na majálese

0
554

S kalendárnym mesiacom máj sa spájajú mnohé významné udalosti či tradície. Už stáročnú tradíciu majú májové zábavy, tzv. majálesy. Pôvodne išlo o študentské oslavy príchodu mája a krás študentského života, neskôr sa však tieto zábavy rozšírili aj na iné vrstvy spoločnosti. V našom meste sa už niekoľko rokov na svojom majálese stretávajú aj tí skôr narodení, teda dôchodcovia.

Tentokrát sa zišli vo štvrtok 26.mája v tradičných priestoroch MsKS na sídlisku Sever. Podujatia sa zúčastnili seniori z celého mesta, vrátane pričlenených častí Dolné a Horné Ozorovce, Malé Chlievany a Biskupice. O sprievodné hovorené slovo sa starala pracovníčka MsKS Blanka Kodajová. Skôr než sa všetci pustili do tanca, vystúpili so svojím programom deti z materskej školy Komenského. No a potom už nič nebránilo tomu, aby sa rozpútala pravá májová tanečná zábava, o ktorú sa postarali dvaja z členov hudobnej skupiny KTM – manželia Janka a Rado Mášikovci. Zahrali veľké množstvo známych piesní rôznych žánrov, ktoré pochádzajú nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech a Moravy, takže na svoje si mohli prísť úplne všetci. K tejto akcii už neodmysliteľne patrí aj chutné občerstvenie, ako aj žrebovanie bohatej tomboly. Seniori zotrvali v družnej zábave aj po jeho ukončení. Už teraz sa všetci tešia na svoj tradičný októbrový ples konaný pri príležitosti Mesiaca úcty k starším.

Marek Kasala

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokOslavy sviatku svätého Floriána v Dolných Ozorovciach
Ďalší článokBol vymenovaný nový prednosta Okresného úradu
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.