Dopravné ihrisko v ZŠ Komenského

0
751

Rozpačité obláčiky nad  našim ihriskom akoby nemali chuť pustiť slniečko, aby zohrialo netrpezlivo čakajúce deti. Že načo vlastne ráno deti čakali? Nuž na netradičnú dopravnú výchovu na dopravnom ihrisku, ktoré prišlo za nimi do školy.

Najskôr si vypočuli teoretickú časť pozostávajúcu z pokynov, ako sa správať na ceste, na priechode pre chodcov. Deti si vyskúšali svoje znalosti z dopravných značiek i predpisov. Nuž a to ich už čakali reflexné vesty a prilby, ktoré ako účastníci cestnej premávky na bicykli, kolobežke či autíčku musia mať. Ešte posledné pokyny a dopravné prostriedky sa konečne dočkali svojich vodičov.

sam_8929Riadny semafor, dopravne značky a dokonca značenie na ceste preskúšali malých vodičov, či dokážu zvládnuť plynulú cestnú premávku. A veru sme sa nezaobišli ani bez pokút, ktoré boli udelené  „policajtom“. Naši druháci, tretiaci aj štvrtáci zvládli počas dopoludnia veľa dopravných situácií na výbornú a zdokonalili sa aj v jazde na bicykli i kolobežke. Autíčka si vyskúšali všetci a najradšej by si ich  nechali v škole. Všetci veľmi dobre vieme, aké je dôležité zvládnuť prípravu na bezpečnosť detí v cestnej premávke.

Dagmar Čikošová