Nádherné dámy a galantní muži v Dome kultúry

0
844

Známa situačná komédia Podfuk prináša množstvo komických situácií, zamotané vzťahy, nespútanú zábavu, ale aj potrebné životné ponaučenia.

Nádherné, vznešené dámy, galantní, distingvovaní muži ale aj množstvo klamstva, intríg a výnimočných situácií môžete vidieť, ak v sobotu 30. apríla 2016 zavítate do bánovského Domu kultúry.

Komédia Podfuk

Na začiatku hudobnej komédie Podfuk bol text anglického autora Mauricea Hennequinaa skvelá hudba členov skupín Hex a LePayaco. Vynikajúci slovenskí herciMarek Majeský, Marián Labuda ml., Dagmar Bruckmayerová, AndreaKvašňovská, Dorota Letenajová a spolu s nimi aj režisér inscenácie Nikita Slovák sa zmocňujú anglického humoru, aby divákom ukázali, že klamstvo môže zamotať nielen vzťahy medzi ľuďmi, ale často aj ich samotných.podfuk

Unudená domáca panička náhodou stretne rodinného priateľa, s ktorým ide na obed. Aby neprovokovala žiarlivého manžela, povie, že v meste bola sama. Čašník z reštaurácie však manželovi prezradí, že videl pani s „neznámym mužom“. Manžel kladie otázky, žena sa zapletá do pavučiny lží, a tak nahnevaný muž odchádza. Pomocou vynaliezavých priateľov sa hlavná hrdinka usiluje dostať manžela späť a tak rozohráva nebezpečnú hru na jeho opätovné získanie. Avšak banálne klamstvo otvára ďalšie a ďalšie klamstvá a výmysly, ktoré sa stávajú zdrojom vtipných a komických situácií. Divák je vtiahnutý do gordického uzla lží a konšpirácií, ktorý môže rozuzliť iba pravda a neutíchajúca láska. Pokojné manželstvo sa mení na gejzír tých najzamotanejších situácií, a tak sa na scéne postupne objavujú tri ukradnuté deti, paroháč, ktorý paroháčom nie je i šialená dojka, ktorá je vlastne pannou. Kolotoč bizarných situácií sa zastaví až vtedy, keď dva manželské páry zistia, že sa vlastne nikdy neprestali ľúbiť.

Majstrovsky napísaná situačná komédia Podfuk je uvádzaná v celom svete s obrovským úspechom. Veselým spôsobom odkrýva nedostatky ľudských charakterov a upozorňuje na to, čo je v živote skutočne dôležité. Slovenskí umelci k nej pridali ešte výbornú divadelnú hudbu a skvelé herecké výkony hlavných predstaviteľov. V réžii Nikitu Slováka, ktorý je zároveň aj autorom textov piesní, dostali herci príležitosť ukázať komediálny talent, pohybovú kultúru i schopnosť bezprostredne zaspievať sólové piesne. Mimoriadne príťažlivú a v istom zmysle i dokonale dobovú hudobnú stránku inscenácie zabezpečili členovia skupín Hex a LePayaco – Ďuďo, Fefe a Tomáš Sloboda. Obrovská škála komediálnych výstupov, situačné gagy aj zaujímavé tanečné choreografie ponúkajú výbornú zábavu, v ktorej určite nebude chýbať oslobodzujúci smiech.

Známa situačná komédiaPodfuk prináša množstvo komických situácií, zamotané vzťahy, nespútanú zábavu, ale aj potrebné životné ponaučenia. Nenechajte si ujsť hudobnú komédiu a príďte sa 30. apríla 2016 do Domu kultúry v Bánovciach nad Bebravou presvedčiť, že klamať sa skutočne neoplatí.