Najlepší kotlíkový guláš navarili Opice zo Kšinnej

0
817

Závada pod Čiernym vrchom opäť rozvoniavala 13. 8. 2016 v Hostinci Pod Lipkou vôňou gulášu, ktorý ukuchtilo na 2. ročníku „Guláš Cup 2016“ rekordných 16 súťažných tímov.

Štart súťaže

Podľa slov jedného z organizátorov akcie krčmára miestneho hostinca Milana Bučku sa do súťaže prihlásilo 16 tímov. Nad priebehom súťaže dohliadala 5-členná porota. Za predsedu odbornej poroty bol  nominovaný Milan Filo zo Kšinnej. Krátko po ôsmej hodine sa rozkrútili varešky regionálnych gulášmajstrov a ich tímov súťažiacih o zaujímavé ceny, ktoré opäť  obstaral od sponzorov Milan Bučko. Prírodný areál v okolí hostinca bol počas akcie zaplnený spokojnými návštevníkmi, ktorí si prišli pochutnať na kotlíkovom guláši. Jeden súťažný 4-členný tím „Los  Mexikos“  s gulášmajstrom Máriom Ďuračkom varil hovädzí guláš vo dvore u chalupárky Jarky.

Predaj ovčích výrobkov

Počas súťaže ponúkal na predaj domáci bača Miroslav Tuchyňa aj so svojou ženou Zuzanou tradičné ovčie výrobky. „Na dnešnej akcii máme v ponuke čerstvý ovčí hrudkový a údený syr, bryndzu a žinčicu,“ povedala bačova žena, ktorá predávala vedľa súťažných „guláš tímov“ z PD Uhrovec a Salaš Závada variacich baraní a jahňací guláš.

Súťažné tímy

trnikNajväčšia rada stojacich nedočkavcov čakala na guláš od poľovníkov z Bukoviny II Kšinná. „Na budúci rok navaríme aspoň tri kotlíky gulášu. Vidíte, že pri našom kotlíku stojí najväčšia rada,“ povedal sebavedomo predseda združenia Juraj Hajšo.  S varením gulášu na otvorenom ohni v medenom kotlíku zaujal „Trník tím“ zo kšiňanskej doliny. „Základ gulášu sme postavili na domácej masti, kvalitnom hovädzom mäsku a bio ingrediencii z domu,“ vysvetľoval usmievavý gulášmajster Ondrej Adame. Veľkou spokojnosťou ovplýval krčmár Milan Bučko, ktorému vyšlo všetko, čo je potrebné pre spokojnosť návštevníkov. „Som nad mieru spokojný. Vyšlo nám počasie, prišlo rekordne veľa súťažiacich a návštevníkov. Moje veľké ďakujem patrí Gambrinusu, ktorý nám zapožičal prestrešenie pre návštevníkov akcie a Domu kultúry z Bánoviec nad Bebravou na Farskej ulici za zapožičanie boxov na sedenie,“ povedal spokojný organizátor.

Vyhodnotenie súťaže

Pred 15 – tou hodinou sa návštevníci akcie a súťažné tímy dozvedeli meno  víťaza. Podľa názoru odbornej poroty najlepší guláš navaril tím „OPICE“ zo Kšinnej. „Je to úžasný pocit. Víťazstvo oslávime pri čapovanom pivku Bernard,“ povedal tesne po vyhlásení výsledkov šéfkuchár Miroslav Baška.

Ľudová veselica

O výbornú atmosféru sa postarala aj HS MUSIC 2, ktorá zabávala návštevníkov akcie do neskorých večerných hodín.