Oslavy sviatku svätého Floriána v Dolných Ozorovciach

0
615

Dnes už asi každý vie, že svätý Florián je patrónom všetkých hasičov. Ale iba málokto vie, že ide o rímskeho vojaka, ktorý sa stal kresťanom, za čo ho cisár Dioklecián dal zbičovať a utopiť v rieke Enns. Na jeho počesť usporadúvajú príslušníci DHZ Dolné Ozorovce v spolupráci s OR HaZZ v Bánovciach nad Bebravou veselé oslavy určené nielen pre hasičov. Tie tohtoročné sa konali v sobotu 7.mája 2016 v areáli kultúrneho domu Dolné Ozorovce.

Na začiatok sa všetkým prítomným prihovorila predsedníčka OV Dolné Ozorovce  Ing. Mária Peťovská, ktorá privítala zároveň aj pozvaných hostí, a to popredných predstaviteľov mesta, VÚC, zástupcov OR HaZZ a DHZ Dolné Ozorovce, ako aj zaslúžilých členov hasičských zborov. Vo svojom príhovore ocenila predovšetkým nesmierny význam hasičov pri výnimočných situáciách. No a aké by to boli floriánske oslavy bez praktickej ukážky hasičského zásahu? Úlohou domácich dobrovoľných hasičov bolo uhasiť drevený materiál, ktorý horel na Ulici Za kaštieľom. Hasičom sa podarilo požiar lokalizovať, vykonať všetky opatrenia potrebné na to, aby sa ďalej nerozšíril a následne ho pomocou kombinovanej prúdnice a vody uhasiť. Členovia DHZ aj takýmto spôsobom preukázali, že sú dostatočne vyškolení, pohotoví a kedykoľvek pripravení zachraňovať ľudské životy a majetok. Hasičský zásah bol uskutočnený s novou technikou, ktorú členovia DHZ dostali od štátu v októbri minulého roka.

Prácu s hasičskou technikou si mohli vyskúšať aj prítomní diváci. Využili to hlavne tí menší. V nejednom z nich sa prebudila túžba stať sa v budúcnosti či už dobrovoľným, alebo profesionálnym hasičom. Mohli si vyskúšať prácu s hasičskou hadicou či prezrieť si vybavenie hasičských áut. Vo večerných hodinách sa v spoločenskej sále konala hasičská zábava, o ktorú sa postarali členovia hudobnej skupiny Modifik a okrem nich vystúpil aj ľudový rozprávač.

Marek Kasala

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokÚcta k matkám v Horných Ozorovciach
Ďalší článokDôchodcovia sa opäť zabávali na majálese
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.