Premiéra hry Láskanie 2 v Dome kultúry

0
941

Radošinské naivné divadlo uvádza úplne novú hru Láskanie 2. Diváci v Bánovciach nad Bebravou budú absolútne prví na Slovensku, ktorí túto smutno-smiešnu komédiu uvidia 21. mája 2016 na javisku Domu kultúry.

Jedinečný a neopakovateľný fenomén našej divadelnej kultúry – Radošinské naivné divadlo – už viac než päťdesiat rokov uvádza svoje inscenácie pre divákov doma i v zahraničí. Tentoraz sa jeho principál Stanislav Štepka rozhodol vzdať hold vynikajúcej herečke súboru Kataríne Kolníkovej, ktorá pred desiatimi rokmi odišla do hereckého neba. Pri tejto príležitosti uvádzajú opäť hru Láskanie a v hlavnej úlohe sa objaví pani Kolníková. V roku 2016 by oslavovala 95. narodeniny a obnovením inscenácie si Radošinci pripomenú jej herecké umenie a zaspomínajú si na časy strávené s touto vynikajúcou herečkou. V komédii Láskanie stvárnila ducha babičky Alžbety Láskovej a vďaka filmovému záznamu si aj teraz zahrá s Radošincami ako špeciálny hosť.

Vtipný, duchaplný i poučný text režijne pripravil Juraj Nvota s členmi súboru Radošinského naivného divadla. Na javisku otvorí tému lásky a porozumenia, ale aj odľudštených vzťahov, ktorá je stále aktuálna. Babička Alžbeta Lásková bude opäť sledovať osudy rodiny, v ktorej každý chce niečo podstatné zmeniť, no nie vždy mu to vyjde podľa predstáv.

Nenechajte si ujsť príležitosť a príďte v sobotu 21. mája do Domu kultúry v Bánovciach nad Bebravou. Budete úplne prví, ktorí uvidia nové spracovanie známej hry Láskanie, ktorú autor Stanislav Štepka označil ako Druhú správu o človečine. Členovia Radošinského naivného divadla pre vás pripravili hru plnú piesní, múdreho a láskavého slova, ale aj spoločensky adresnú výpoveď. Radošinci so sebou vždy nosili „človečinu“ a tak určite aj vy zacítite, že v Bánovciach to „človečinou“ krásne rozvoniava.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Predchádzajúci článokDeň Zeme
Ďalší článokDeň matiek v ZUŠ
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.