Úcta k matkám v Horných Ozorovciach

0
575

Na nositeľky života pamätali aj členky Základnej organizácie Únie žien Slovenska Horné Ozorovce, ktoré sa stretli presne v druhú májovú nedeľu, teda 8.mája v miestnom kultúrnom dome. Jeho spoločenská sála sa prevažne ženami – matkami zaplnila naozaj do posledného miesta. Celým stretnutím ich sprevádzala predsedníčka organizácie Oľga Janechová, ktorá privítala aj okresnú predsedníčku Boženu Darmovú a ďalších pozvaných hostí.

Ako to už pri takýchto stretnutiach býva zvykom, aj tentokrát tvoril jeho podstatnú časť kultúrny program, v ktorom sa prezentovali jednotlivci i kolektívy. Už tradične tu mali svoje miesto básnické vyznania, o prednes ktorých sa postarali recitátorky Eva Vicelová a Simonka Gráčová. Predstavili sa aj členovia Terchovskej muziky z dolniak, s ktorou hrá a spieva aj známy Pavol Kovalíček. Ako už názov napovedá, v ich podaní zazneli predovšetkým piesne z Terchovej, z ktorých niektoré sa stali známymi už aj u nás. Záver programu patril deťom z miestnej materskej školy a ich pásmu básničiek, pesničiek, riekaniek a tancov. V závere stretnutia nechýbalo ani tradičné obdarovanie kvietkami. Každá z mamičiek či babičiek odchádzala domov s dobrým pocitom na duši.

Marek Kasala

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokDeň matiek v ZUŠ
Ďalší článokOslavy sviatku svätého Floriána v Dolných Ozorovciach
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.