Závada pod Čiernym vrchom bude opäť rozvoniavať vôňou kotlíkového gulášu

0
941

Kšiňanská dolina bude opäť rozvoniavať vôňou gulášu, ktorý budu variť súťažné tímy 13. 8. 2016 v areáli krčmy Pod Lipkou v Závade pod Čiernym vrchom.

Milan Bučko – krčmár v Závade pod Čiernym vrchom. Pre návštevníkov tejto akcie sme pripravili okrem súťaže vo varení gulášlu aj celodennú zábavu s hudobnou skupinou Music 2. Minulý rok bol štartovacím rokom – snažíme sa vychytať všetky muchy a postupne sme odstránili všetky nedostatky. Oproti minulému roku posilňujeme aj počet miest na sedenie a rozširujeme stánok na občerstvenie. Sme pripravení aj na mokrý variant – veľká časť sedenia bude prestrešená. Pre súťažné tímy sme pripravili vecné ceny. Prvá cena bude opäť kotlík s kotlinou  na guláš. Súťažiaci prídu už o 8.00 h. O 13 – tej hodine odovzdajú  odbornej porote vzorky gulášu. Veľmi si zakladám na tradíciách a verím, že i táto akcia sa stane dlhodobou a vyhľadávanou.

Zuzana Tuchyňová – bačova žena zo Závady pod Čiernym vrchom. Na akciu sa veľmi tešíme. Je tam výborná atmosféra.  Návštevníci sa majú na čo tešiť. Počas akcie budeme opäť predávať ovčie produkty – údený a hrúdkový syr, bryndzu, žinčicu. V súčasnosti chováme 750 oviec a z toho 360 dojíme. Na salaši robím už 37 rokov.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokPremiéra komédie Tajný život maznáčikov v CinemaLux
Ďalší článokNajlepší kotlíkový guláš navarili Opice zo Kšinnej
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.