Spartak Bánovce nad Bebravou – OŠK Trenčianske Stankovce 3:1

0
560

V sobotu 1. októbra 2016 hostili Bánovce na domácom ihrisku, po troch zápasoch vonku, súpera z OŠK T. Stankovce.

V úvode si uctili minútou ticha domáci funkcionári a fanúšikovia ďalšieho z plejády úspešných hráčov Spartaka Antona Janáča, bývalého útočníka, ktorý nás opustil vo veku 75 rokov.

Začiatok zápasu patril hosťom, no boli to Bánovce, ktoré sa z prvého ohrozenia brankára hostí Zemanoviča ujali vedenia v 4. minúte – 1:0, po góle kapitána Kosibu. Naďalej bol zápas vyrovnaný s miernou prevahou držania lopty súperom. Tí presnými prihrávkami udržiavali loptu na polovici Spartakovcov, ale gólovú šancu si nevytvorili. Do kabín išli na polčas domáci futbalisti  s jednogólovým vedením. Druhý polčas začali Bánovce lepšie, prebrali iniciatívu v zápase a prišli aj šance. Druhý gól pridal v 56. minúte opäť Kosiba – 2:0. Hru mali domáci vo svojej réžii. Hostia mohli v 70. minúte znížiť, ale proti bol spartakovský brankár Bohunský, ktorý gólovú šancu reflexívne nohou odkopol. Prebiehala 82. minúta a tretím gólom v zápase Kosiba zvýšil na – 3:0. O dve minúty na to v 84. minúte hostia znížili na 3:1 striedajúcim Patrikom Porubanom. Týmto skóre sa aj skončilo stretnutie. S chybami rozhodoval rozhodca Szalai z Kolíňan. Bánovce zostávajú naďalej o horšie skóre na 2. mieste v tabuľke.

futbalZaujal: strelec hattricku – kapitán Kosiba. V sobotu 8.10. 2016 hrajú Bánovce v “šlágri jesene” o 14.30 h v Borčiciach.

Góly: 1:0 – 4. min. Kosiba, 2:0 – 56. min. Kosiba, 3:0 – 82. min. Kosiba, 3:1 – 84. Patrik Poruban.

Zostavy:
Spartak: Bohunský – Borcha, Szabó, Ondráš, Poštrk – Líška, Mrocek, Gajdošík, Jambor – Kosiba, Oravec; tréner: Martin Slovák.

Stankovce: Zemanovič – Blaško, Antošík, Škvarka, Puna – Jantošovič, Ančic, Takáč, Dohan – Záhumenský, Ďuráči; tréner: Roman Pevný

Striedanie: Spartak: Oravca v 46.min Marko, Mroceka v 76. min. Olej, Poštrka v 88. min. Minárik. T. Stankovce: Dohana v 61. min. Žiška, Blaška v 71. min. Poruban Zd., Ančica v 82. min. Poruban Pat.

Rozhodcovia: Szalai Tomáš (Kolíňany), Ar1: Kováč Ladislav (Horný Ohaj), Ar2: Turba Ladislav (Nitra), Dz: Baňár Ladislav (N. Zámky).

Žlté karty:  T. Stankovce: Ančic, Puna.  Počet divákov: 130.