Uhrovec hostil dôchodcov z celého okresu

0
2094

Starnutie je prirodzený jav pre všetky živé organizmy, teda aj pre človeka. Seniorský vek je obdobím, kedy človeku ubúdajú sily, no vo väčšine prípadov pribúda voľný čas. Preto sa ľudia v tomto veku spravidla stretávajú vo svojich kluboch či v iných organizáciách.

ucinkujuci-a-clenovia-jds-z-uhrovcaNajväčšou spoločenskou organizáciou zastrešujúcou týchto ľudí je u nás Jednota dôchodcov Slovenska (JDS), ktorá pôsobí aj v našom okrese. Základnou úlohou JDS je združovanie seniorov, podpora ich činnosti a hájenie ich záujmov. Okresnú organizáciu JDS Bánovce nad Bebravou tvorí celkovo 16 základných organizácií z jednotlivých obcí, samotného mesta a jeho pričlenených častí.

uhrovec_sokolikovaV súčasnosti má 640 členov, ktorí sa začiatkom jesene každoročne stretávajú vždy v jednej z obcí, v ktorých pôsobia jednotlivé základné organizácie. Stretnutie poriada každý rok iná organizácia, teda aj stretnutia sa konajú vždy v inej obci. Tento rok sa stretli v obci Uhrovec. Stretnutie sa uskutočnilo v piatok 7.októbra v miestnom kultúrnom dome.

uhrovec_1Od roku 2008 sa takto seniori stretli už po deviaty raz. Úlohou týchto stretnutí je spojiť seniorov, nadviazať kontakty medzi členmi jednotlivých organizácií, stretnúť sa s priateľmi a spoločne sa zabaviť. Hneď v úvode prítomných seniorov i pozvaných hostí privítal predseda základnej organizácie JDS Uhrovec JUDr. Ján Adame a taktiež starostka obce Ing. Zuzana Máčeková.

uhrovec_2Okresnú organizáciu zastupovala jej predsedníčka Jozefa Sokolíková, ktorá okrem iného vo svojom príhovore povedala: „Verím, že sa tu budete cítiť veľmi dobre a že sa spoločne výborne zabavíme.“ A že tomu tak aj skutočne bolo, o tom naozaj niet pochýb. V bohatom programe sa predstavili folkloristi a nechýbala ani zábava. Folklórna skupina, ako aj detský folklórny súbor Uhrovčan prezentovali predovšetkým miestne piesne a tradície, no nechýbali ani humorné scénky.

uhrovec_3Vystúpili aj členovia Združenia autentického folklóru Pohronci z Banskej Bystrice, ktorí seniorov zabávali v dvoch kolách. Nechýbala ani chutná večera a záver stretnutia sa už tradične niesol v znamení tanečnej zábavy, o ktorú sa postarala hudobná skupina Music 2 z Dolných Vesteníc. Na podujatí sa zúčastnili aj zástupcovia partnerskej poľskej obce Gilowice. Okresná organizácia JDS touto cestou ďakuje predstaviteľom jednotlivých obcí a mesta za pomoc, ktorú jej poskytujú s dôverou, že táto ústretovosť nevymizne ani v budúcnosti.

autor: Marek Kasala

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Predchádzajúci článokChlieb s maslom
Ďalší článokMesiac úcty k starším
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.