FC Horses Bánovce nad Bebravou – FC ViOn Zlaté Moravce “B” 2:1 (2:0)

0
884

V sobotu 11.3. 2017 o 14.30 h hostil treťoligový Horses Bánovce na domácej pôde súpera z horných priečok tabuľky – mužstvo ViOn Zlaté Moravce “B”.

Domáci hráči Horsesu začali tlakom a už v 2. minúte Mrocek z diaľky, krásnou strelou k žrdi, dal vyniknúť hosťujúcemu brankárovi Pichňovi. Bežala 12. minúta a po sérii rohových kopov, poslal Horses do vedenia Olej – 1:0. V 21. minúte, na center Líšku do 16-ky, opäť najlepšie zareagoval Olej a zvýšil na 2:0. Domáci mali hru plne vo svojej réžii. Hra sa ale pritvrdila, načo doplatil v 32. minúte dovtedy najlepší hráč na ihrisku, domáci Szabó zranením a musel byť vystriedaný. Ďalšie šance už do polčasu nevznikli a tak sa polčas skončil vedením 2:0 pre domáci Horses. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, no ich sľubné šance zostali nevyužité. Znížiť sa im podarilo v 59. minúte, po góle jedného z dvoch hráčov (druhý bol Everton) prvoligového áčka Vionu Guilavoguiom na 2:1. Potom Horses hru vyrovnal. Hralo sa prevažne v strede pola. Pribúdalo veľa žltých kariet na oboch stranách. Domáci Horses už ale stretnutie dotiahol do úspešného konca a zaknihoval si druhé v poradí treťoligové víťazstvo.

horses

Pred 300 divákmi rozhodoval Kišš.

Zaujal: 2-gólový Olej a do zranenia Szabó. V sobotu 18.3. 2017 o 15.00 h hostí domáci Horses Bánovce lídra 3. ligy západ, KFC Komárno, najvážnejšieho kandidáta na postup do 2.ligy.

Góly: 1:0 – 13. min. Olej, 2:0 – 22. min. Olej, 2:1 – 59. min. Guilavogui;

Zostavy: FC Horses: Slijepčevič – Svatík, Szabó, Halás, Kastelovič – Líška, Mrocek, Gajdošík, Jambor – Olej, Arsenovič; tréner: Martin Slovák; ViOn Z. Moravce “B”: Pichňa – Tonka, Mpofu, Jamrich, Hamar – Rumanko, Everton, Husár, Advigov – Guilavogui, Bakaľár; tréner: Miroslav Reischl;  Striedanie: Horses: 1. Szabá v 32. min. Poštrk, 2. Arsenoviča v 73. min. Marko, 3. Jambora v 90. min. Tabak; ViOn “B”: 1. Tonku v 46. min. Fekiač, 2. Bakaľára v 46. min. Zrubec, 3. Guilavoguia v 89. min. Feješ; Divákov: 300. Rozhodcovia: Hr: Kišš Bálint (Plášťovce), Ar1: Farkaš Matúš (Tlmače), Ar2: Ábel Zoltán (Želiezovce), Dz: Peťovský Igor (Dubnica); žlté karty: Horses: Kastelovič, Mrocek, Gajdošík; ViOn “B”: Pichňa, Zrubec, Fekiač, Jamrich.

Martin Slovák_webMartin Slovák– tréner FC Horses Bánovce nad Bebravou:Dnes môžeme byť radi skôr za výsledok a tri body i keď v prvom polčase sme hrali celkom dobre. Súper zmenil v druhom polčase taktiku, viac sa vytiahol smerom dopredu, čo nám začalo robiť problémy. Začali sme prehrávať súboje v strede pola. Po zranení Szabá sme museli naviac preorganizovať hru inak. Ďakujem chlapcom za bojovnosť, divákom za povzbudenie a tešíme sa na ďalší zápas. Verím, že sa dobre pripravíme a nedáme Komárnu nič zadarmo.