Kráľ pasoval prvákov ZŠ Komenského

0
1441

 V pondelok 20.marca sa naši najmenší – naši prváci vybrali aj napriek zamračenej oblohe do ulíc mesta. Ich kroky viedli na Sever do Mestskej knižnice Ľudovíta Štúra. Že myslíte, že nevedia ešte čítať? Omyl! Naši prváci sú už šikovní malí čitatelia, ovládajúci takmer celú abecedu.

pasovanie prvákov Čikošova 2

No a aby sa riadne zdokonaľovali v čítaní, rozhodli sa pre čítanie aj inej knižky ako je Šlabikár. V knižnici ich už čakal kráľ so svojimi pážatkami. Po privítaní a prednesení básničky pre malých návštevníkov pristúpil kráľ k samotnému pasovaniu prváčikov za riadnych čitateľov s platným preukazom.

pasovanie prvákov Čikošova 3

Keďže v knižnici netreba meč ale knihu, pasoval ich veľkou ťažkou knihou plnou múdrostí. Po sladkej odmene sa vybrali do priestorov knižnice  plnej políc s množstvom kníh. Napokon si každý našiel tú svoju, ktorú im teta knihovníčka zapísala na  ich  číslo preukazu. Po návrate do školy si začali deti čítať prvé riadky svojich kníh. Budeme sa teraz každý deň v škole rozprávať, čo nové sa dočítali vo svojej knižke. Tešíme sa na príbehy rozprávkových bytostí či zvieratiek…

                                                                                                   Dagmar Čikošová