Predstavenie O VEĽKOM KRÁĽOVI A MALEJ MYŠI zožalo úspech

0
1528

Už pri samotnom vstupe do sály v Dome kultúry na Farskej divákom vyrážala dych obrovská kulisa hradu, ktorá bola dominantou pódia počas celého predstavenia. Na koniec marca si autori projektu RozprávAnka naplánovali premiéry ich prvotiny – rozprávky o kráľovi, ktorý sa bál malých myší. V predstavení ich stvárnili dievčatá z tanečného štúdia Dancado, pod vedením Zuzky Bachovej.

mišikova 2

Katarína Mišíková a Anna Struhárová

Nádherné kostýmy či už hercov alebo malých tanečníčok, originálne skladby, napísané pre účely tejto rozprávky, samotné stvárnenie jednotlivých postáv, celkový dojem… Nechceme sa chváliť, ale ľudia nás odmenili potleskom a nešetrili ani chválami na adresu projektu ako takého. Samotná rozprávka nesklamala, ako sme počúvali z úst našich priaznivcov, ktorí nám prišli vyjadriť ich podporu práve účasťou na premiérach. Sme radi, že prijali našu snahu zapájať ich do deja. Každé dieťa si pod stoličkou našlo prilepenú malú myš a na výzvu RozprávAnky ju zdvihli nad hlavu a pomáhali jej liečiť kráľa Bojkoslava z jeho strachu. Rozprávka je originálnym dielom Anny Struhárovej a stojí na pevných základoch každej klasiky – dobro víťazí nad zlom a bez lásky sa nedá žiť.

mišikova 5

RozprávAnka je jedinečný projekt, určený predovšetkým pre deti – Kráľovský dvor

Viacerí ľudia sa pýtali na hudbu. Kto je jej autorom a či to herci spievali naživo. Áno, trochu aj naživo (smiech). Autorom skladieb je kráľ Bojkoslav (Marián Mikuš) a herci si pesničky naspievali sami. Niektoré sú dokonca nahrané v profesionálnom nahrávacom štúdiu, keďže v dohľadnej dobe nám vyjde prvé CD s detskými pesničkami.

struharova

RozprávAnka (Anna Struhárová)

Ale to už zachádzam inam. Späť k rozprávke. Okrem nej na divákov čakala veľmi obľúbená fotostena, pred ktorou sa zvečňovali malí i veľkí. Každé dieťa, ktoré prišlo na predstavenie v zelenom či fialovom oblečení, bolo pozvané na pódium a odfotografovalo sa s našimi hercami.  Záver celého rozprávkového podvečera patril sladučkej čokofontáne od One:two catering. Pán Matušinec  potešil všetky mlsné jazýčky.

Katarina Mišikova_cmyk_orez_100Štart máte úspešne za sebou, čo plánujete do budúcna?

Niet pochýb o tom, že predstavenie sa dostane aj do iných miest na Slovensku, nakoľko naši priaznivci, sledujúci náš profil na sociálnych sieťach, vyhrali lístky v súťažiach a boli súčasťou našich premiér v piatok a sobotu. My budeme radi, ak nezostaneme len pri jednej rozprávke a občasnom hraní v našich končinách, najmä ak vidíme pozitívne prijatie na domácej pôde. Najťažšie sa totiž vždy hrá práve „doma“.

mišikova 3

Sála v Dome kultúry praskala vo švíkoch

Radi by sme sa poďakovali našim priaznivcom za to, že nás podporovali a aj podporujú či už osobne, alebo prostredníctvom dostupných komunikačných kanálov, ktoré sú súčasťou projektu a veľmi významnú podporu sme cítili aj od riaditeľky Domu kultúry Nadi Zaťkovej a jej kolektívu.  Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí nám držia palce a tiež pomáhajú s akýmkoľvek zabezpečením chodu celého projektu (od výroby kostýmu, kulís, cez ich prevoz až po samotné hudobné, herecké výstupy). Naše sny sa vďaka nim plnia jednoduchšie.

V predstavení účinkovali: Marián Mikuš (kráľ Bojkoslav), RozprávAnka (Anna Struhárová), Juraj Makový (čarodejník Barabaster) a Paulínka Lobotková (Myšomila).

                                                                                       Katarína Mišíková ALEKA

Festík do tajmsu.cdr