Pilot Tomáš Minarovič má svoj debut v Rožňave

0
2516

Posádka Racing Teamu – slovenskí reprezentanti Jaroslav Melichárek, jeho spolujazdec Erik Melichárek a bánovský jazdec Tomáš Minarovič zo Subaru Komárno Rally Team Maria Csenteho testovali pred začiatkom súťažnej sezóny v stredu 29. marca 2017 na Jankovom vŕšku svoje pretekárske autá.

 Jaroslav Melichárek a  Erik Melichárek testujú auto na Jankovom vŕšku

Doslova už len dva dni zostáva do štartu novej sezóny Majstrovstiev Slovenska v rally, ktorá sa uskutoční 31. marca 2017 v Rožňave. V súťažných tímoch stúpa adrenalínové napätie a finišuje sa s poslednými prípravami. Ešte pred tým, než Subaru Komárno  Rally Team Maria Csenteho a KM Racing vyrazia na východ Slovenska, absolvovali dnes posledné testy na novú sezónu na Jankovom vŕšku. Tie s perfektným zázemím pripravil pri Uhrovci skúsený KM Racing.

Mechanici stajne KM Racing pripravujú vozidlo na skúšobnú jazdu

Marek
Krupica – manažér KM Racing.
Na blížiaci sa seriál Majstrovstiev Slovenska v rally a dnešné testovanie áut na Jankovom vŕšku bolo treba v prvom rade zabezpečiť partnerov, ktorí tento projekt finančne podporili. Pred nastavajúcou sezónou kalendára motoristických súťaží sme sa spojili aj s tímom Subaru Komárno, za ktorý jazdí aj Bánovčan Tomáš Minarovič, ktorý ešte v minulom roku jazdil Rallycros. Uvedomujeme si, že nás opäť čakajú veľmi náročné preteky, ktoré sú nielen finančne veľmi nákladné, ale taktiež zaberú veľa času.

Mechanik zo stajne KM Racing

Na dnešné testovanie áut bolo treba zabezpečiť okrem 7 povolení aj profesionálny tím mechanikov, ako i skúsených ľudí z bánovského Motosportu, ktorý zabezpečoval komplexný servis s vysielačkami na celej skúšobnej trati. O celodenný pitný režim a stravu sa postaral profesionálny tím z cateringovej spoločnosti z Českej republiky, ktorý nás sprevádzal aj minulý rok. Nesmierne ma teší, že Tomáš Minarovič má veľkú podporu aj od blízkych kamarátov, ktorí ho všade sprevádzajú.

Jaroslav Melichárek – KM Racing. „Začínal som najskôr na motorke. Od endura som prešiel na country-cross a potom som sa dostal k autu, kde som jazdil preteky do vrchu. Po úspechoch v tomto športe som sa rozhodol prejsť do rally. Dnes som si otestoval auto pred súťažnou sezónou. Trať na Jankovom vŕšku mi veľmi vyhovuje, lebo obdobná ma čaká v Rožňave na Majstrovstvách Slovenska už tento víkend.“

Tomáš
Minarovič – Subaru Rally Komárno. „Motoristickému športu sa venujem od roku 2000. Začínal som autokrosom, po krátkej pauze som prešiel na rally-cross a v súčasnosti začínam na rally ako nováčik. Dnes som testoval na Jankovom vŕšku auto po drobných úpravách – pred prvým súťažným štartom.

Tomáš Minarovič testuje pretekárske vozidlo Subaru Impreza WRX STI

Mechanici odviedli v rámci úpravy zmien na aute veľký kus práce, začo sa im chcem poďakovať. Auto je výborne pripravené na sezónu.

Tomáš Minarovič s bývalým pretekárom Milošom Kolenom 

Dnes je na testoch na Jankovom vŕšku vynikajúca atmosféra, skvelý tím, teším sa už na úvodnú súťaž sezóny. Jazdiť budem s týmto vozidlom – Subaru Impreza WRX STI.“ Spolujazdcom Tomáša Minaroviča bude v tejto sezóne skúsený Petr Těšínský, ktorý s Tomášom jazdil na poslednom podujatí Zimného pohára v Bidovciach.

Minarovič má za sebou majstrovskú premiéru v tíme Subaru Komárno

Rožňava, 1.apríla 2017 – Zdá sa, že Mário Csente pri výbere svojho nástupcu na sedadlo pilota Subaru Komárno Rally Teamu mal naozaj šťastnú roku. Už pri svojom debute v Majstrovstvách Slovenska v rely sa Tomáš Minarovič so spolujazdcom Róbertom Baranom pasovali o čelné priečky vo svojej triede na úvodnej súťaži v Rožňave.

► Viac info tu: http://bit.ly/2o2Ib72