Filmová sci-fi novinka Ghost in the Shell prichádza do vášho kina

0
1257
GHOST IN THE SHELL

Veľkolepá kultová japonská anime Ghost in the Shell, ktorá sa stala základným inšpiračným pilierom pre legendárnu trilógiu Matrix, tentoraz sama zažiarila na filmovom plátne.

GHOST IN THE SHELL

V stredu 29. marca sa konala slávnostná premiéra filmovej novinky s krásnou Scarlett Johansson v hlavnej úlohe. A bolo sa na čo pozerať! Filmovú atmosféru dotvorili Body painting modelka, či cosplayerka, ktoré predstavovali hlavnú postavu Major.

GHOST IN THE SHELL

Legendárna počítačová hra po prvýkrát ožila na plátne v IMAXe. Práve technológia IMAX dáva vyniknúť špeciálnym efektom, čím je premietanie filmu oveľa väčším zážitkom. Premiéru si nenechali ujsť ani Celeste Buckingham so sestrou, Samuel Tomeček, Thomas Puskailer s manželkou Abbie, Bruno Ciberej, moderátorka Lucia Habancová, youtuber Matej Zrebný či herec Lukáš Frlajs.

null

Filmovú sci-fi novinku Ghost in the Shell môžete vidieť už 8.4. 2017 vo Vašom kine Tajms Cinema. Efektami a zážitkami nabitých 106 minút Vám prináša filmová distribučná spoločnosť CinemArt SK.

GHOST IN THE SHELL

Kultový japonské anime Ghost in the Shell sa stalo základným inšpiračným pilierom pre legendárny trilógiu Matrix. Teraz prišiel čas, aby táto kyberpunková perla sama zažiarila na filmovom plátne. Využila k tomu režiséra Ruperta Sandersa a hlavne Scarlett Johansson, jednu z najlepších herečiek svojej generácie, ktorá navyše v Lucy a Avengers predviedla, ako dokážu byť jej hrdinky nebezpečné.

GHOST IN THE SHELL

Z rovnakej liahne totiž pochádza aj Major, veliteľka Sekcia 9, špeciálne policajné jednotky, ktorá bojuje proti tým najhorším kyberzločinům. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet závislý na moderných technológiách ešte viac ako dnes a každé narušenie technologického poriadku môže mať nedozerné následky.

GHOST IN THE SHELL

Konieckoncov aj hrdinka filmu je hi-tech produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a človeka. S ľudským mozgom a vyspelou robotickou schránkou sa Major snaží dolapiť zločinca, ktorého cieľom je zničenie spoločnosti Hanka Robotics, lídra vo vývoji umelej inteligencie.

GHOST IN THE SHELL

Major sa však nečelí iba so zlom, ale aj s vlastnými pochybnosťami, keď ju začína zrádzať jediná nedokonalá časť jej inak dokonalého tela – mozog. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré sa spočiatku snažia potláčať, ale neskôr podnecujú jej zvedavosť a prirodzenú túžbu prichádzať záhadám na kĺb. Tieto vnemy by mohli byť odtlačky jej predchádzajúce existencie, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, mohli by byť kľúčom k otvoreniu jej osobné Pandorinej skrinky, po ktorom sa už na svet nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak …

Ghost in the Shell

“Film sa odohráva v meste, aké ste doteraz nevideli, hoci jeho estetické riešenie mi pripomína svet Blade Runner, ale s modernejším kabátom, aký umožňuje súčasná filmárska technika,” hovorí Scarlett Johansson. Zatiaľ čo vo väčšine súčasných sci-fi má svet budúcnosti nehostinný, väčšinou apokalyptický ráz, do budúcnosti v podaní Ruperta Sandersa sa podľa nej budete chcieť pozrieť. A tú možnosť teraz máte.

»»» Pozrite si trailer GHOST IN THE SHELL

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=tMKFWhowE8s]

»»» Predpredaj vstupeniek na filmové predstavenia tu: