Očakávané krajské derby víťazne pre Hornú Nitru

0
1153

V sobotu 15. 4. o 16. 00 h, hostil Horses Bánovce v krajskom derby, súpera z neďalekej H. Nitry.

Krajské derby sa hralo od začiatku v dobrom tempe. Obe mužstvá sa snažili hrať útočne. Vznikali pekné gólové šance na oboch stranách. Prebiehala 38. minúta a hostia sa ujali vedenia – 0:1 po góle stopéra Kozáka. Domáci Horses sa ešte do prestávky snažil vyrovnať. To sa mu ale nepodarilo a na polčas odchádzal s prehrou – 0:1.

Druhý polčas začal Horses tlakom a vytvoril si aj dve sľubné šance, ale brankár hostí Bohunský bol vždy na správnom mieste a nedovolil domácim hráčom vyrovnať. Hostia z H. Nitry, vedení skúseným bývalým ligovým hráčom – teraz trénerom Romanom Slaným, pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov.

Tie ale s prehľadom likvidoval v našej bráne veľmi dobre chytajúci, srbský brankár Slijepčević. Naši hráči v závere pritlačili, ale vyrovnať sa im už nepodarilo a tak si súper z H. Nitry od nás odviezol veľmi dôležité 3 body v boji o záchranu 3. ligy. Naši futbalisti, po dobrom vstupe do 3. ligy, išli v posledných domácich stretnutiach výkonom veľmi dole.

Pekná divácka návšteva, na bánovskom štadióne, bola po stretnutí veľmi sklamaná z výsledku aj predvedenej hry domáceho Horsesu.

Zaujali: hosťujúci kapitán Pekár a domáci brankár Slijepčević.
V sobotu 22.4. o 16.00 h hrá Horses Bánovce v neďalekej Dubnici n/Váhom.
Góly: 0:1 – 38. min. Kozák;
Zostavy: FC Horses Slijepčević – Svatík, Szabó, Halas, Kastelovič – Líška, Mrocek, Poštrk, Jambor – Olej, Barta; tréner: Martin Slovák; H. Nitra Bohunský – Halmeš, Pekár, Kozák, Šifalovič – Turančík, Babašta, Belanec, Kopál – Filkorn, Gunda; tréner: Roman Slaný;
Striedanie: Horses 1. Poštrka v 61. min. Gajdošík, 2. Bartu v 61. min. Arsenović, 3. Líšku v 80. min. Golis; H. Nitra 1. Filkorna v 60. min. Drozd, 2. Gundu v 64. min. Kováčik, 3. Turančíka v 83. min. Obžera; Divákov: 456.
Rozhodcovia: Hr: Patrik Papuča (Lednica), Ar1: Ján Klabník (Papradno), Ar2: Anton Hrenák (D. Lieskov), Dz: Emil Valach (Komárno); žlté karty: Horses Halás; H. Nitra Belanec, Kozák, Bohunský;

Peter Slezák

Povedali po zápase:

Roman Slaný – tréner H. Nitra:
prišli sme sem hrať vabank. Veril som, že súpera dokážeme zlomiť. V podstate sa nám to po úvodnom góle darilo.Myslím si, že za predvedený výkon sme si tri body zaslúžili.

Martin Slovák – tréner Bánovce: k zápasu sme dnes pristúpili nezodpovedne i keď som chalanov upozorňoval pred zápasom. Nedalo sa to porovnať s prístupom v Galante. Chýbala nám bojovnosť, nasadenie, ochota vzájomne si pomôcť na ihrisku. Ďalší faktor premieňanie šanci. Súper mal v prvom polčase jednu “pološancu”, z ktorej dal gól.

Ľuboš Bohunský – brankár Horná Nitra: dnes som bol na zápas vyhecovaný, lebo poznám všetkých chalanov v mužstve Bánoviec. Som rád, že sme v Bánovciach získali tri body. Z našich hráčov by som dnes vyzdvihol výkon stopérskej dvojice Kozáka a Pekára. O záchranu budeme bojovať až do posledného kola, lebo neviem, koľkí budú vypadávať. Pozeráme sa už iba na seba.