Aneta Langerová si získala bánovských fanúšikov

0
5728

Známa česká speváčka Aneta Langerová pokračuje v úspešnom trojročnom koncertnom turné Na Radosti aj na Slovensku. Jej prvou zastávkou sa v sobotu 22.4. 2017 stali Bánovce nad Bebravou.

Zaplnená kinosála v Dome kultúry na Farskej ulici si to počas koncertného večera zjavne užívala.,Celé turné je pre mňa nádherný zážitok. Som obklopená ľuďmi, s ktorými mi je naozaj dobre. Dlho som sa hľadala a verím, že naše súznenie je na pódiu poznať. Rovnaké súznenie vládne aj v zákulisí.

Každé stretnutie s fanúšikmi nás nabíja pozitívnou energiou. Snažíme sa tú radosť vracať ľuďom a verím, že sa bude koncert páčiť aj bánovskému publiku,” priblížila Aneta. Na turné Anetu sprevádza kapela a sláčikové trio.

,,Spolu s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom sme pracovali na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Za inšpiráciou sme sa vydali na Šumavu, kde sme objavili dnes už neexistujúcu osadu Na Radosti,” vysvetľovala speváčka. To miesto im učarovalo a pomohlo im priviesť na svet album plný príbehov. Prepracované aranžmány a osobitý spev Anety Langerovej predpokladal úspech u fanúšikov, aj kritikov.

,,V ankete Žebřík 2014 som získala od fanúšikov hneď tri ocenenia: Speváčka roka, Album roka – Na radosti a Skladba roka – Tráva,” povedala Aneta Langerová. Naviac všetky štyri nominácie na cenu Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL 2014, Czech Music Awards premenila na anjelské sošky. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a ocenenie Speváčka roka v ankete Žebřík.

Zaplnená kinosála v Dome kultúry žila od prvej minúty tou správnou atmosférou. Známa spevácka stálica bola počas celého koncertného večera odmeňovaná dlhým potleskom. Po rozlúčke s bánovskym publikom pridala hitovú skladbu Voda živá, ktorú spievala cela kinosála. ,,Som rada, že práve Bánovce sú tým miestom, kde som mohla odštartovať koncertné turné po Slovensku. Dnes som sa tu skvele cítila a rada sa sem v budúcnosti vrátim,” povedala po autogramiáde Aneta Langerová, ktorej ďalšou koncertnou zastávkou štyroch miest na Slovensku bude Banská Bystrica.

► Autor + foto: Stanislav Vavro

► Pozrite si video z koncertného vystúpenia Anety Langerovej

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=YdTGyLDt5zU]