Marián Žembera: „Cieľom našej firmy je správne navrhnúť zdravé, komfortné a úsporné bývanie“

0
2313

Firmu Žembera orientujúcu sa na výrobu montovaných domov, drevohliníkových okien s izolačným trojsklom, zimných záhrad, pergoly vchodových a interiérových dverí, schodísk a nábytku založil v roku 2000 súčasný majiteľ Marián Žembera.

„Podnikať som začal na družstve v Pravoticiach v prenajatých priestoroch bývalej stolárskej dielne. Môj zámer od začiatku bol dostať sa so stolárskym remeslom na vyššiu kvalitatívnu úroveň. Inšpirácie a novinky som poctivo sledoval na domácich a zahraničných výstavach a veľtrhoch, ktoré pravidelne absolvujem dodnes.

Najviac ma zaujímali pergoly a zimné záhrady. Pôvodne som chcel vyrábať iba drevené eurookná, o ktoré už bol v tom čase vážny záujem, aj napriek veľkej prevahe výrobcov plastových okien. Stále rastúce požiadavky zákazníkov boli pre mňa hnacím motorom pre rozšírenie vyrábaného sortimentu aj na iný druh výrobkov z dreva. Neustále žiadosti zákazníkov na komplexnosť vybavenia domov mi už vtedy vnúkli myšlienku stavať domy na kľúč.

Na základe dobrých referencií som postupne zvyšoval výrobnú produkciu okien, pre veľký záujem a spokojnosť zákazníkov sme postupne dodali aj interiérové dvere, schodiská, kuchyne a ostatné bytové doplnky z dreva.

Stupňujúce sa požiadavky na lepšie izolačné vlastnosti okien ma postupne prinútili do investície nových strojov, nástrojov a zariadení, pretože na štandardných stolárskych hoblovačkách a frézach sa zázraky robiť nedali,“ spomínal na svoje neľahké začiatky dnes už majiteľ zabehnutej spoločnosti so sedem-
násťročnými skúsenosťami. Z dôvodu potreby väčších priestorov sa v roku 2015 firma presťahovala do priestorov bývalého družstva v Brezolupoch. Po zakúpení celého objektu museli previesť rekonštrukciu budov, kde postupne presťahovali všetky výrobné kapacity. Kreatívny tím projektantov, nadčasovosť a inovatívne nápady majiteľa firmy predurčovali riešenie atypických požiadaviek zákazníkov.  Prvú zákazku zrealizovali v Uhrovskom Podhradí, postupne prišli na základe doporučení ďalšie a v súčasnosti stavajú montované drevodomy v celom Trenčianskom kraji.

Podľa slov majiteľa bolo nutné previesť okrem rozšírenia kapacít aj zvyšovanie odborného rastu technických a výrobných zamestnancov. Vedenie firmy spolu s projektantmi sa pravidelne zúčastňujú rôznych školení a seminárov. Dobrý realizačný projekt je prvá podmienka pre správnu stavbu.

„Našim zámerom nie je predávať domy vytiahnuté z katalógu, ale individuálne na konkrétnom pozemku navrhnúť najvhodnejšie riešenie a svojich zákazníkov odbremeniť od starostí s realizáciou stavby, aby sa zo stavby domu tešili a nie sa trápili s výberom dodávateľov.

Cieľom našej firmy je správne navrhnúť zdravé, komfortné a úsporné bývanie. Potenciálnym zákazníkom sme okrem individuálneho prístupu, odborného poradenstva, ukážky zrealizovaných zákazok sprístupnili aj možnosť vidieť prevádzku, aby mali reálnu predstavu o celom výrobnom procese.

Ako som už spomínal, zakladný stavebný prvok v našich montovaných domoch sa používa drevo. Prírodné stavebné materiály v kombinácii s infravykurovaním a riadeným vetraním zaručia požadovaný komfort bývania.

»»» Viac informácii o firme Žembera nájdete tu:

Hlavnou výhodou našich montovaných domov je príprava stien aj s oknami vo výrobnej hale v ideálnych podmienkach a s maximálnou presnosťou, výstavbu je možné realizovať počas celého roka, nezávisle na počasí.  Prvotná projektová štúdia je u nás vypracovaná zadarmo,“ povedal na záver Marián Žembera.

»»» Pozrite si video zo stavby montovaného domu na kľúč:

► Autor: Stanislav Vavro