Cyklistická sezóna sa rozbieha, snáď i počasie to začne brať do úvahy

0
2043
Milan Bobuš na cyklokrosových pretekoch v Partizánskom

V bánovskom regióne sa cyklistická sezóna 2017 otvorila ešte v marci časovkou na Jankov vŕšok. Odvtedy ubehol viac ako mesiac a všetci priaznivci bicyklov sú už v prevádzkovom režime, pretože tréning robí majstra. Amatérska aj profesionálna cyklistika má v Bánov-
ciach svoju históriu aj súčasnosť. V týchto dňoch zároveň vrcholí registrácia do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, súťaži vyjadrilo oficiálnu podporu aj mesto Bánovce.

Bánovskí cyklisti absolvovali cestu okolo Slovenska v roku 2012

10-ročná tradícia

Cyklistický klub Bánovce nad Bebravou pod vedením Jaroslava Ďurča existuje oficiálne už desiaty rok. Jeho členovia robia výjazdy do bližšieho i vzdialenejšieho okolia, venujú sa cestnej aj horskej cyklistike a radi medzi sebou privítajú ďalších cyklistických nadšencov.


Jarná príprava
Ako konštatuje J. Ďurčo spolu s Milanom Bobušom: „Nie je umenie vážiť 65 kíl a vyjsť raz za rok na Huty, ale vážiť viac ako 100 kíl a zdolať Huty dvakrát za dva dni.“ Jarnú prípravu berú vážne aj klubisti Marián Macko a Jožo Havala, tí si dali v tomto roku jarný rozjazd na Malorke.

Okolo Slovenska
Po úspešnej spolupráci na organizovaní profesionálnych pretekov Okolo Slovenska v roku 2008 a Majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike v roku 2009 predseda klubu tvrdí, že pripraviť v súčasnosti verejné športové podujatie je hrdinstvo.

Júnové podujatia
Bánovskí cyklisti sa aj tento rok pripravujú na tradičné júnové podujatia: v spolupráci s klubom Cyklo 1 Trenčín absolvujú trasu do Liptovských Revúc a už desiatykrát sa zúčastnia na podujatí Okolo Tatier na bicykli. Ako priznal J. Ďurčo: „Druhé z podujatí je splneným snom Mariána Reška. Ten pred desiatimi rokmi kamarátom navrhol toto podujatie a odvtedy je
z neho klubová tradícia.“

Uhrovská dolina
Obľúbenou trasou na výjazdy, tzv. srdcovkou, je pre bánovských cyklistov Uhrovská dolina. „Posledné dva roky je však cesta pre výstavbu kanalizácie v zlom stave a hrozí tam riziko úrazu,“ vraví Ďurčo. Kto však chce, spôsob si nájde. Bánovskí cyklisti odporúčajú napríklad smer Dubodiel, Trenčianske Jastrabie; Trenčianske Teplice, Homôlka, Vršatec či Rajeckú dolinu.
BB