Deň zeme v ZŠ Komenského

0
1020

Z našej telocvične sa 21.apríla ozývala veselá detská vrava a smiech. Tak sme nakukli, čože sa to tam vlastne deje ? Psst! Práve pani učiteľka Balášková privítala všetky deti od prvého až po štvrtý ročník, ktorí sem prišli so svojimi triednymi pani učiteľkami spoločne osláviť Deň Zeme tak trošku netradične.

Každý z nás, keď má svoj sviatok, očakáva od svojich gratulantov nejaký ten darček – povedzme si úprimne. Akýže darček sa hodí našej krásnej zemeguli? Premýšľali sme veru dlho… Napokon skrsol úžasný nápad: rozhodli sme sa pre vskutku netradičný darček našej oslávenkyni. Pokúsili sme sa prekonať rekord o najväčšie leporelo – to si predsa naša matička Zem zaslúži, no nie? A tak sme si najskôr pripomenuli, ako si musíme chrániť a šetriť naše životné prostredie, nevyhadzovať odpadky do prírody, neznečisťovať  životodarnú vodu a najmä triediť odpad, ktorý žiaľ vytvára nové obrovské vrchy skládok. A komuže sa páči asi pohorie zo smetí, odpadkov? Brrr… Chceme predsa čisté lesy, lúky, rieky a priehrady.

Chceme, aby nám nevyhynuli ryby v riekach a zvieratká v našich lesoch. Toto všetko deti prisľúbili vo svojich kresbičkách, ktoré  začali postupne kresliť a spájať do dlhého radu výkresov. Tak  sme začali  tvoriť pestrofarebné leporelo, do ktorého pridali svoje práce aj ostatní žiaci z ročníkov 6.-9. našej školy, ktorí tiež vyjadrili  vlastný postoj k ochrane našej planéty pre budúce generácie vo svojich kresbách.

A tak sme v záverečnej fáze po ukončení posledných prác leporela  pristúpili k samotnému meraniu, ktoré bolo pomerne náročné! Že prečo? Nuž pretože sa naše leporelo  vlnilo  po celej dĺžke telocvične, ba po celom obvode telocvične ! Napokon výsledné meranie ukázalo krásne číslo 63,20 m !!!  Určite vieme, že je to najdlhšie leporelo v Bánovciach a širokom okolí a prekonali sme svoj rekord ! Máte snáď niekto dlhšie leporelo? Ak áno, ozvite sa nám…

Dňa 21.apríla sme si v našej škole pripomenuli  blížiaci sa Deň Zeme viacerými aktivitami. Ďalšou bola  pútavá relácia v školskom rozhlase, ktorá nám pripomenula, ako sa máme správať voči našej planéte a za čo sme jej vlastne vďační. A keďže v prvom rade je dôležité čisté životné prostredie, tak sme začali od seba. Vyčistili sme okolie našej školy od odpadkov a smetí, ktorých je žiaľ na celom sídlisku veru dosť. Jednotlivé triedy mali pridelené svoje úseky a tie vyupratovali, pozametali… Veríme, že sme prispeli  nielen k čistému prostrediu ale sa aj učíme hádzať smeti do odpadkových košov.

► Autor: Dagmar Čikošová

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokĎalšia prehra Horsesu na domácom štadióne
Ďalší článokHravou formou sa deti učili láske k prírode
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.