Bylinkový deň na ZŠ Partizánska

0
886

Niekto by možno povedal, že dnešným deťom a mládeži záhradkárske práce veľmi „nevoňajú.“ Pri správnom prístupe a motivácii zo strany dospelých sa im však aj také činnosti ako sadenie či celková starostlivosť o rastliny a poľnohospodárske plodiny môže stať hrou. Veľmi veľa o tom môžu povedať žiaci a pedagógovia ZŠ Partizánska.

Dolná chodba tejto školy sa vo štvrtok 27.apríla už po druhýkrát v rámci podujatia s názvom „Bylinkový deň“ premenila na akúsi veľkú záhradu. Všetko, čo v nej vyrástlo, bolo výsledkom práce žiakov prvého stupňa.

Pod dohľadom učiteľky Simony Krškovej sa naučili, aké podmienky potrebujú rastliny pre svoj život, a čo je najdôležitejšie, nadobudnuté poznatky si vyskúšali aj v praxi. Od chvíle zasadenia svoje rastlinky pravidelne sledovali a starali sa o ne.

No a konečný stav sme mohli vidieť práve počas tejto akcie, kde boli ich výpestky v celkovom počte viac ako 700 kusov ponúknuté na predaj. Išlo hlavne o rôzne druhy rajčín, paprík, oregano, bazalku, echinaceu a pod.

Okrem samotných rastliniek boli v ponuke aj menovky a vrecká na bylinky, pletené obaly na kvetináče, dekoratívne debničky na kvety či zástery pre mladé gazdinky. Záujem o kúpu toho – ktorého produktu bol zo strany žiakov, pedagógov, rodičov či návštevníkov naozaj veľký.

Zároveň prebiehal aj tretí ročník ekologickej akcie „Taška pre Zem.“ Jej podstatou je motivácia k zamedzeniu používania plastových tašiek, resp. k ich nahradeniu pletenými, ktoré si návštevníci mali  taktiež možnosť zakúpiť. Výťažok z predaja bude použitý na nákup lavičiek do areálu školy. Podstatou podujatia je však práve motivácia k starostlivosti o rastlinky a ochrane životného prostredia.

                                                                                                    Marek Kasala

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokÚtroby Uhrovského hradu zaplavili návštevníci zo širokého okolia
Ďalší článokTraja víťazi Memoriálu Miroslava Rešla
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.