Fitneska Lechová priniesla z Budapešti zlato

0
2278

V druhej polovici mája sa sympatická fitneska Nikola Lechová zúčastnila na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska vo fitness a kulturistike, kde získala zlatú medailu v kategórii nováčik, v kategórii bikiny junior získala druhú zlatú medailu a v kategórii bikiny ženy získala bronz a týmto výsledkom sa kvalifikovala na ME, ktoré sa konali 19. až 21. mája 2017 v Budapešti. Vo svojej kategórii vybojovala medzi kvalitnými súperkami s medzinárodnými súsenosťami ten najcennejší kov – zlato. Po návrate domov poskytla redakcii Tajms rozhovor.

Čo ťa pritiahlo k tomuto atraktívnemu druhu športu?
Vďaka príležitosti a možnosti venovať sa tomuto športu pod dohľadom kvalitných trénerov a učiteľov na športovom gymnáziu v Trenčianskych Tepliciach som si postupne vypestovala návyky na pravidelné tréningy v oblasti fitness a kulturistiky. Postupom času som si uvedomila, že ak chcem dosiahnuť peknú a vyrysovanú postavu, musím okrem posilňovania zmeniť aj stravovacie návyky a celkovo aj životný štýl.

Máš pekne vytvarovanú postavu. Možeš nám prezradiť ako vznikla u teba táto premena?
Táto premena neprišla len tak. Okrem toho, že som zdedila genetické predpoklady po tatinovi, čo je v tomto športe veľké plus. Musím však pripomenúť, že je za postupnou premenou veľká drina. Za to, že sa môžem okrem tréningov aj súťažne venovať tomuto športu vďačím v prvom rade svojim rodičom, ktorí ma už v detstve priviedli
k rôznym športovým aktivitám.

Začínaš absolvovať súťaže. Prichádzaju úspechy. Kto je za tým?
Trénujem vo fitness centre Strong Gym, kde sú skvelí ľudia a mám tu vytvorené optimálne podmienky na športový rozvoj. Spočiatku som začínala cvičiť pod odborným vedením trénera zo Slovenska žijúceho v Anglicku, ktorý mi vypracoval jedálniček a tréningový plán. Ako svoj vzor mám bikini fitnesku Timeu Trajteľovú. Na svetovom šampionáte sa stala vo svojej kategórii juniorskou majsterkou sveta.

Ktorí ľudia stoja pri tvojich dosiahnutých úspechoch?
Mám „sparingáčku“ Vanesku, ktorá mi je veľkou motivačnou oporou. Veľmi mi pomáha sponzor Igor Lech. Bez jeho pomoci by som v súčasnosti nebola tam, kde som. Za úspechy dosiahnuté na majstrovstvách na Slovensku a ME v Budapešti vďačím aj svojim rodičom a priateľovi Lukášovi Kolárikovi, ktorí ma na súťaži sprevádzali a boli mi veľkou oporou.