Medzinárodná súťaž krásnych tiel v Dome kultúry

0
2493
Foto: Stanislav Vavro

V Dome kultúry na Farskej ulici sa 3.6. 2017 uskutočnila súťaž žien a mužov v naturálnej kulturistike. Počas súťaže sme požiadali o rozhovor hlavnú organizátorku akcie prezidentku ICN Slovakia Veroniku Berecovú, ktorá počas celého súťažného dňa moderovala túto prestížnu súťaž najkrajších fitnes tiel.

Akú činnosť vykonáva Vaša asociácia okrem súťaží?
Ide o asociáciu naturálnej kulturistiky, ktorej platforma bola prinesená z Austrálie. Snažíme sa, aby čo najviac športovcov žilo naturálne, bez dopingových prípravkov. Máme množstvo kategórií, damských aj mužských. Každý si má možnosť z čoho vybrať. Chceme, aby športovci robili tento šport srdcom a užívali si to.

Foto: Stanislav Vavro

Prečo ste sa rozhodli organizovať dnešnú súťaž v našom meste?
Veľmi sa nám páčil klimatizovaný priestor ako i pohodlie v Dome kultúry na Farskej ulici a naviac rozhodoval aj faktor dopravnej vzdialenosti pre súťažia-
cich z Česka a Slovenska.

Medailistky kategórie Bikini fitness OPEN zľava: striebro: Danka Kiabová (SR), zlato: Marta Rajtár Deák(SR) , bronz: Markéta Prokešová (ČR)                Foto: Radovan Bries

V akých kategóriách súťažili ženy a muži?
Ako som spomínala, je to medzinárodná súťaž. Keďže sme novou naturálnou federáciou, začali sme takto v menšom. Verím, že na jeseň budeme mať súťažiacich aj z iných štátov. Čo sa týka kategórií, naozaj sa tu nájde každý. Či už sú to nižšie svalové kategórie, alebo vyššie od bikín, cez figuríny, šport modelky, ľudia sa majú určite na čo pozerať. Táto súťaž je určená pre začínajúcich i vrcholovejších svalovo rozvinutejších športovcov.

Absolútny víťaz kategórie Mr. Physique – Ondřej Lukáč ( ČR)   Foto: Radovan Bries

Aké je zloženie poroty?
Určite tu máme profíkov a verím, že rozhodujú správne v rámci pravidiel, ktoré máme schválené.

Absolútny víťaz Men’s bodybuilding – Ladislav Litva   Foto: Radovan Bries

Akú ambíciu majú tí najlepší Slováci?
Už dnes nás môžu viacerí dôstojne reprezentovať na medzinárodnej úrovni. Slovensko, Česko a Európa má kvalitných športovcov. Dôkazom sú aj majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať o 2 týždne v Thajsku a máme už reprezentačnú výpravu, ktorá sa zúčastní týchto majstrovstiev.