Máte otázku na budúceho šéfa alebo šéfku Trenčianskeho samosprávneho kraja?

0
950

Mnohí ľudia voľby chápu ako príležitosť na zmenu. V takom duchu sa prezentujú aj voľby do vyšších územných celkov, ktoré sa budú konať v novembri tohto roka. V každom z ôsmich samosprávnych krajov na Slovensku sa tak môže udiať zmena. Ako schválili poslanci NR SR vo februári, voľby do VÚC sa budú konať 4. novembra a v súlade s novelou zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedu samosprávneho kraja. Zoznamy tohtoročných kandidátov na županov a poslancov do TSK ešte nie sú konečné.

Novinky z kampaní
Redakcia TAJMS News bude svojim čitateľom prinášať novinky z predvolebných kampaní na voľbu predsedu trenčianskeho samosprávneho kraja a ich poslancov na jeseň 2017, i novinky o kandidátoch, ktorí budú kandidovať na primátora mesta Bánovce nad Bebravou a ďalších miestnych samospráv do komunálnych volieb 2018, a tiež informácie o tom, akým spôsobom vedenie kraja a samosprávy ovplyvňuje život ľudí v bánovskom regióne.

Profily kandidátov
Mnohé z rozhodnutí župy i samosprávy majú priamy vplyv na jednotlivcov, nech už sú to deti, mládež, dospelí zamestnaní aj nezamestnaní a či seniori. Rozhodovanie v novem-
brových župných voľbách preto treba urobiť zodpovedne, pretože spolu s kandidátom voliči rozhodnú aj o ďalších piatich rokoch, počas ktorých sa udejú alebo neudejú žiadané zmeny. Profily kandidátov do VÚC aj do samospráv, zastupujúcich svoje strany a ich politické programy sú dostupné verejne, spolu s ich doterajšími skúsenosťami a konkrétnymi verejnými aktivitami.

Otázky pre kandidátov
Ak by však voliči chceli položiť kandidátom svoju otázku alebo sa s nimi podeliť o svoj názor či pripomienku, stačí kontaktovať redakčný e-mail na redakcia@tajms.sk a týždenník TAJMS News sa opýta namiesto vás.

Odpovede zverejníme v ďalších vydaniach vašich regionálnych novín.
                                                                                                  BB