Tomáš Podpera opäť prvý v cieli na Jankovom vŕšku

0
2429

V obci Uhrovec sa 25. 6. 2017 uskutočnil 5. ročník Memoriálu Antona Dobeša v behu na Jankov vŕšok cez Krivicu.

Spomienka na tohto človeka sa raz a navždy vryla hlboko do sŕdc tých, ktorí v túto slnečnú nedeľu zorganizovali bežecké preteky.

Hlavnými organizátormi tradičných bežeckých pretekov bola najbližšia rodina a  priatelia Tonka Dobeša, ktorí s ním  prežívali a milovali veľké výzvy. Na oficiálnom otvorení bežeckých pretekov mlčky stála medzi organizátormi podujatia – Tonkova mamička Žofia Dobešová.

K bežcom sa opäť spomienkovo na Tonka Dobeša prihovorila starostka obce Uhrovec Zuzana Máčeková a hlavný organizátor Jozef Havala, ktorý  si odbehol celú trať. Po registrácii a príhovoroch sa na štart bežeckého podujatia postavilo 93 bežcov a bežkýň v troch kategóriách – muži, ženy a deti, aby si zmerali svoje sily na „Tonkovej“ trase dlhej 3600 m s prevýšením 302 m.

Štartér Marián Macko pustil bežcov na trať, ktorá viedla od Obecného úradu v Uhrovci popri potoku až na asfaltovú cestu, ktorá smeruje na J. Vŕšok. Pri bývalom sirotinci sa trasa stáčala doľava a vbiehala do lesa, kde beh pokračoval po červenej turistickej značke až na vrchol.

Ako prvý preťal cieľovu pásku najrýchlejší muž Tomáš Podpera, druhý bol Adam Lisý a na treťom mieste dobehol Vladimír Kováč.  Zo žien bola najrýchlejšia Ľuba Janáčová, druhá dobehla Dáša Lisá a na treťom mieste sa umiestnila Monika Domovcová.

V detských kategóriách bolo nasledovné poradie: Deti (chlapci): 1. Dárius Sukeník, 2. Tomáš Diko, 3. Samo Škulthety. Deti (dievčatá): 1. Soňa Niková, 2. Alica Niková, 3. Tea Selešová. Po skončení pretekov obdržali ocenení od organizátorov podujatia knihu a medaile.

Poďakovanie patrí celému organizačnému tímu za usporiadanie preteku, i paniam kuchárkam za vynikajúcu kapustnicu a koláčiky, na ktorých si všetci pochutnávali.

Anton Dobeš sa narodil 10.4. 1963 v Žiline ako štvrté dieťa v poradí. Od narodenia žil s rodičmi a súrodencami (Mária, Peter, Marta) v kúpeľnom mestečku Rajecké Teplice, v údolí Rajeckej doliny medzi pohorím Malá Fatra a Strážovské vrchy. Tieto boli jeho prvým kontaktom s horami. Základnú školu navštevoval v Rajeckých Tepliciach. Študoval na strednej elektrotechnickej škole v Tvrdošíne a po maturite na SVŠT v Bratislave.

Autor článku + foto: Stanislav Vavro

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Predchádzajúci článokGolier sa vracia späť
Ďalší článokNa Vršnici sa pálili tradičné Jánske ohne
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.