Na problémové detské ihrisko zareagovali aj občania

0
1373
Foto: Stanislav Vavro

V minulom čísle novín Tajms sme zverejnili reportážny príspevok na tému zrušeného detského ihriska na sídlisku Sever a novovzniknutých problémov, ktoré trápia nespokojných občanov mesta pri troch vežiakoch, kde sa na zriadenom detskom ihrisku hrávajú ich deti. Poslankyňa MsZ Nadežda Zaťková dala sťažovateľom z tejto časti mesta verejný prísľub, že oboznámi mestské zastupiteľstvo s týmto problémom.

Nadežda Zaťková – poslankyňa MsZ: „Keďže sa zrušilo detské ihrisko na Ulici 5. apríla z dôvodu nevyhovujúcich stavebných prvkov pre bezpečnost detí a vytvorilo sa nové ihrisko pri výškových činžiakoch medzi ulicou Sládkovičovou a Cibislávskou, bola som požiadaná obyvateľmi mesta riešiť problém poškodzovania a devastovania tohto ihriska. Ihrisko začali navštevovať rómske deti, ktoré ho ničia (bez doprovodu rodičov), ubližujú deťom, vykonávajú malú potrebu do pieskoviska, po upozornení tam prítomných rodičov vulgárne nadávajú. Viem, že by bolo komplikované toto ihrisko oplotiť.

V minulosti sme tiež nemali dobré skúsenosti z oplocovaním ihrísk, ale možno by bolo dobré zvýšiť hliadkovú činnosť mestskej polície, prípadne osadiť bezpečnostnú kameru.

“K interpelácii poslankyne MsZ Nadeždy Zaťkovej sa vyjadril na zasadnutí MsZ 21.6. 2017 primátor mesta Marián Chovanec: „Pri stave 14 mestských policajtov, ktorých máme, nie sme schopní pokryť riešenie všetkých vzniknutých problémov. Doporučujem, aby sa občania mesta obrátili na mestskú políciu a nebáli sa zavolať.“ K pretrvavajúcim problémom na tomto detskom ihrisku sa vyjadrili aj rodičia, ktoré robia svojím hrajúcim sa deťom dozor.

Jana Kováčová: Rómske deti, ktoré nemajú svoje hračky prinášajú na ihrisko rôzne fľaše, kovové palice, ktoré potom rozhadzujú po detskom ihrisku. Býva tu po ich odchode veľký neporiadok. Privítala by som aj viac košov na odpadky.

Veronika Kramárová: Rómske deti chodiace na toto detské ihrisko bez dozoru opĺzlo nadávajú, ubližujú našim deťom, robia neporiadok, ocikávajú pieskovisko.

Text a foto: Stanislav Vavro

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokPeter Ducho vybojoval zlato
Ďalší článokDeň radosti v MŠ Krásna Ves
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.