Uhrovčania zaslúžene vyhrali futbalový turnaj

0
2368
Víťaz turnaja TJ Tatran Uhrovec; Foto: Stanislav Vavro

V obci Uhrovec s 96. ročnou futbalovou tradíciou sa 15.7. 2017 uskutočnil 21. ročník Memoriálu Ivana Ľahkého ml. za účasti futbalových mužstiev TJ Tatran Uhrovec, OŠK Chynorany a treťoligistu TJ Rovinka.

Príhovor starostky obce
„Dovoľte mi, aby som vás v mene samosprávy srdečne pozdravila a zároveň privítala na 21. ročníku Memoriálu Ivana Ľahkého. Toto športové podujatie je venované pamiatke na spoluobčana a nádejného mladého futbalistu, ktorý žiaľ tragicky zahynul. Týmto tradičným športovým podujatím vzdávame úctu aj všetkým športovcom a vedúcim organizácii, ktorí pracovali v prospech našej telovýchovnej jednoty.

Pred podujatím sme navštívili miestny cintorín a položením venca a zapálením sviečky sme si uctili pamiatku tých, ktorí sa zaslúžili o rozvoj športu v našej obci. Ďakujem organizátorom, ktorí každoročne pripravujú toto podujatie a srdečne vítam aj všetkých účastníkov tohto tradičného futbalového turnaja,“ povedala vo svojom príhovore starostka obce Uhrovec Zuzana Máčeková.

Futbalový turnaj
Po vylosovaní dvojíc sa o 15.00 h začal futbalový turnaj prvým zápasom TJ Tatran Uhrovec – OŠK Chynorany. Po remíze 2:2 (1:1) vyhrali na pokutové kopy v druhej sérii 3:2 šťastnejší Chynorančania. V druhom šesťdesiat minútovom zápase sa stretli celky OŠK Chynorany – TJ Rovinka. Oslabení treťoligisti o kľúčových hráčov z Rovinky vyhrali tento zápas 0:3 (0:1).

Záverečný zápas turnaja medzi celkami TJ Tatran Uhrovec – TJ Rovinka rozhodol o víťazovi memoriálu. Domáci futbalisti z Uhrovca porazili treťoligistu po veľmi dobrom výkone 2:1 (1:0). Strelecky disponovaný Uhrovčan Róbert Pavelek rozvlnil sieť súperovej bránky dvomi nechytateľnými strelami.

Za Rovinku mal strelecký zápis Ján Kulz. Po záverečnom hvizde rozhodcu Mariána Bulíka (Ar1: Dušan Bereš, Ar2: Xénia Škultétyová) a s celkovým súčtom štyroch bodov vyhrali zaslúžene turnaj domáci Uhrovčania. Pohár za druhé miesto si odniesli domov treťoligisti z Rovinky a na treťom mieste skončili Chynorančania – čerstvý účastník 6. ligy.

Všetky zúčastnené kluby si na záver turnaja prevzali z rúk starostky poháre. Organizátori akcie pripravili na záver turnaja pre návštevníkov akcie aj bohatú tombolu. Počas celého popoludnia sa mohli vyšantiť na nafukovacom hrade najmenšie detské ratolesti.

Stanislav Vavro

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Predchádzajúci článokDeň radosti v MŠ Krásna Ves
Ďalší článokDamián Golier žne úspechy
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.