Damián Golier žne úspechy

0
2587
Prvý zľava: Damián Golier

Ešte nedávno navštevoval fitness centra, aby sa páčil mladým devám a v súčasnosti už chodí z veľkých turnajov ovenčený medailami. V súčasnosti meno sympaťáka Damiána Goliera, tak ako meno jeho otca Braňa, začínajú brať s rešpektom aj jeho súperi.

Kedy si sa začal venovať siláckemu športu?
Tomuto športu som sa začal venovať na jeseň minulého roku, keď si ma vo fitku všimol tréner trojbojárov Stanislav Januška, ktorý ma oslovil, či by som nemal záujem absolvovať súťaž. Doniesol mi dres na „tlaky“ a išiel som to vyskúšať. Súťaž sa konala v Zlatníkoch, kde som skončil v Slovenskom pohári v kategórii tlak na lavičke medzi dorastencami tretí. Po tejto súťaži som absolvoval majstrovstvá Slovenska kde som skončil druhý.

 

Kto má najväčší podiel na tvojom výkonnostnom raste?
V prvom rade to bol môj otec, tréner Pavol Šedivý a chalani, s ktorými som začal spolu trénovať – Matej Tuchyňa, Ľubo Kasala.

Je dôležitá aj správna životospráva?
Keďže veľa trénujem, musím pod odborným dohľadom dodržiavať aj správnu životosprávu. Pre môj výkonnostný rast zohráva okrem pravidelných tréningov dôležitý význam aj vhodné zloženie stravy.

Ako často trénuješ?
Tri až štyrikrát do týždňa a oveľa tvrdšie ako v minulosti, keď som si to na tréningoch iba užíval.

Ako regeneruješ po týchto tvrďákoch?
Poctivý strečing a keď prídem domov dobre sa najem a idem spať (úsmev na tvári).

Z minulotýždňovej súťaže si priniesol do klubovej vitríny ďalší pohár. Aké umiestnenie si tam získal?
Na celoslovenskej súťaži o pohár primátora Michaloviec som získal v tlaku na lavičke cenné druhé miesto. V krátkom čase chcem vyskúšať aj trojboj – na jeseň sa chcem zúčastniť na medzinárodnej súťaži dorastencov Grand Prix Slovakia v Častej, na ktorú sa veľmi teším.

Stanislav Vavro