Do vášho kina už čoskoro dorazí nový slovenský film Čiara

0
2126

Zdá sa, že slovenský film konečne začal opäť rozkvitať. Po úspešnom uvedení filmu Únos sa v lete dočkáme ďalšieho domáceho produktu s názvom Čiara. Premiérovo vstúpi do bánovského kina  TAJMS CINEMA 3. augusta 2017.

Film diváka uvedie do prostredia slovensko-ukrajinského pohraničia, kde sa budú prepletať kultúry, jazyky aj ľudské osudy. Dej bude zasadený do času, keď Slovensko vstúpilo do Schengenu, kedy nad rozbehnutými kšeftami s pašovaním a prevádzačstvom visel veľký otáznik.

V centre filmu bude stáť rodina Krajňákovcov, ktorú čakajú rušné časy: problémy s nelegálnym obchodom s cigaretami striedajú rodinné drámy, kedy hrdinom neostáva nič iné, len prekročiť všetky hranice.

Film Čiara okrem pútavého príbehu však zaujme aj skvelým hereckým obsadením. Hlavné úlohy v chystanej slovenskej novinke stvárnia herecké esá ako Emília VášáryováTomáš MaštalírZuzana Fialová či Andy Hryc. Keďže však ide o slovensko-ukrajinskú tému, uvidíme aj zahraničné hviezdy ako Rimma Zyubina či Stanislav Boklan. Režisérsky má snímku pod palcom Peter Bebjak.

Film Čiara už vo svojej prípravnej fáze zaznamenal pozornosť zahraničných filmových festivalov. V súčasnosti prebiehajú posledné fázy postprodukcie a film vzniká s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

»»» pozrite si filmový teaser Čiara: