Návšteva najstaršieho pútnického miesta na Slovensku bude bezpečnejšia

0
556

Na ceste medzi Zamarovcami a Skalkou nad Váhom pribudnú v úseku pod kláštorom Veľká Skalka dve autobusové zastávky a osvetlený priechod. Rímskokatolícku farnosť Skalka nad Váhom navštevuje každoročne veľké množstvo domácich i zahraničných pútnikov a návštevníkov.

Púť na Skalke 2015

Na základe analýz bol tento úsek cesty z pohľadu účastníkov cestnej premávky vyhodnotený ako nebezpečný.

TSK preto v spolupráci so Správou ciest TSK a Rímskokatolíckou cirkvou pristúpi k vybudovaniu obojstranných autobusových zastávok a priechodu cez cestu II/507.

Zmluvu o združení finančných prostriedkov zúčastnených subjektov schválilo Zastupiteľstvo TSK s tým, že náklady na vypracovanie projektovej dokumentácie a náklady na nástupiská a chodníky vo výške viac ako 14 tis. € uhradí cirkev, autobusové zastávky a ich osvetlenie vrátane osvetlenia priechodov vo výške takmer 40 tis. € zafinancuje TSK prostredníctvom Správy ciest.


Práce, ktoré by mali eliminovať možný stret motorových vozidiel s chodcami a zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky majú byť dokončené ešte v roku 2017.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokHistorická električka bude do Trenčianskej Teplíc jazdiť inak
Ďalší článokNové cyklotrasy v kraji
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.