Nové cyklotrasy v kraji

0
1253

Kým doteraz sa pripravovali potrebné legislatívno-právne náležitosti, ktoré navonok neboli vidieť, teraz je už pripravená pôda na to, aby sa prvé kilometre cyklotrás v Trenčianskom samosprávnom kraji začali reálne budovať.


Podrobné informácie o tom, ako príprava jednotlivých etáp pokračuje, po novom prináša nová webová platforma www.cyklotrasytsk.sk– prehľadne a krok za krokom. Hlavnou cyklistickou tepnou prechádzajúcou naprieč krajom má byť projekt 100 km dlhej Vážskej cyklotrasy.


Tá je v súčasnosti rozdelená na osem častí, dve z nich sú pripravené na realizáciu v priebehu tohto roku. O tom, ktorá je najbližšie k výstavbe, ale aj o tom, kadiaľ vedú jednotlivé etapy, si verejnosť môže jednoducho preštudovať na novom webovom sídle vďaka interaktívnej mape a zrozumiteľným informáciám.

Nechýbajú ani údaje o spôsobe financovania daného úseku, jeho dĺžke a podrobnej charakteristike. Všetky informácie sú dostupné jednoducho a na jednom mieste. Atraktívne možnosti na cykloturistiku už čoskoro ponúkne nová cyklotrasa medzinárodného charakteru vedúca z Trenčianskeho hradu, cez pútnické miesto Skalka nad Váhom až po Nemšovú, kde sa napojí na existujúcu cyklotrasu.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokNávšteva najstaršieho pútnického miesta na Slovensku bude bezpečnejšia
Ďalší článokOstrým perom zo sídliska Sever
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.