Šišovské hasičky doplnili zbierku o striebro

0
926
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Konečne nastal postupový ročník v hasičskom športe, aby ženy zo Šišova ukázali, že sú z tých najlepších na Slovensku!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Najskôr však museli prekonať prvé obvodové kolo v Haláčovciach, po ňom nasledovalo okresné kolo v Rybanoch, odkiaľ postúpili na krajské kolo do Dohnian, kde sa museli popasovať s naozaj silnými družstvami, ktorých je v trenčianskom kraji naozaj neúrekom. Po fantasticky zvládnutej štafete, v ktorej sú hasičky zo Šišova takmer neprekonateľné, vyhrali aj krajské kolo.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ženy na súťaže nielen oficiálne, ale aj ligové, či rôzne pohárové po celom Slovenku, pripravuje Dušan Adamička. Ako potvrdili: „Na postupové kolá sme sa začali pripravovať v apríli a na krajské kolo sa už tvrdo drelo aspoň 3x do týždňa. Tréningy štafety a požiarneho útoku sme doplnili aj o kondičné tréningy. Snažili sme sa dotiahnuť všetky nedokonalosti, pretože veríme, že úspech spočíva v tvrdej práci a často závisí od detailov a samozrejme aj od šťastia,“s úsmevom dopĺňajú.

16. júla to všetko vypuklo na atletickom štadióne v Trnave, kde ich prišlo povzbudiť množstvo fanúšikov, nielen zo Šišova. „Boli sme ako na ihlách, vždy, keď sa priblížili k štartovnej čiare. Plný autobus striedavo skandujúcich a spievajúcich ľudí, tri bubny a rušňová trúba zatvorila okná na viacerých bytoch v susedstve štadióna. Snáď nám to odpustia,“ opisuje atmosféru Braňo, ktorý bol pasovaný do pozície lídra fanklubu.
Po dvoch pokusoch v disciplíne požiarny útok boli ženy v 5,5 sekundovej strate pred zatiaľ prvými ženami z Kútov. „Fúkal naozaj silný vietor, čo sa podpísalo na našich časoch v triafaní na nástrekové terče v prvom pokuse 36 sekúnd, v druhom pokuse 39 sekúnd,“ vysvetľuje prúdarka Silvia a dodáva, „tešili sme sa na obed, že sa posilníme a pripravíme na našu najobľúbenejšiu disciplínu, na štafetu. Vždy sme v nej vynikali a verili sme aj tentokrát, že chýbajúce sekundy stále môžeme dobehnúť.“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A aj tak bolo. Po bezchybne zabehnutom prvom pokuse, zabehli ešte lepší druhý pokus za 77,58 sekundy. Po sčítaní všetkých časov zaostali za celkovými víťazkami z Kútova 1,31 sekundy a tak sa ženy zo Šišova: Janka Krištofová (kôš), Erika Trníková (zaskakujúca nalievačka), Katarína Krištofová (strojníčka), Tatiana Moráveková (B-ečky), Zuzana Lobotková (rozdeľovač), Patrícia Kytová (pravý prúd), Silvia Tarabová (ľavý prúd), Janka Gábrišová (štafetová jednotka) a veliteľka družstva Kristína Krištofová stali VICEMAJSTERKAMI SLOVENSKEJ REPUBLIKY 2017 v hasičskom športe.
Pre väčšinu dievčat to bola už tretia účasť na prestížnom celoslovenskom kole a striebornými medailami skompletizovali
zbierku všetkých troch najcennejších kovov. ,,Ešte stále máme zimomriavky, keď sme pri vyhlasovaní výsledkov počuli z tribúny skandovať Ďakujeme Šišov. Sú to úžasné emócie a nádherné zážitky, ktoré veríme, že si o dva roky zopakujeme. Chceli by sme poďakovať všetkým, ktorí nás po celý čas podporovali, mali s nami trpezlivosť a neprestali nám veriť. Ďakujeme trénerovi, chalanom zo Šišova a z Libichavy a Ivke Štrbavej za pomoc na krajskom kole. Sme ten najlepší kolektív a spolu dosiahneme vždy všetko!“ dodávajú vicemajsterky na záver.

Dušan Adamička

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokNa uhrovskom hrade vyrábali drevené nosníky
Ďalší článokNemocnica modernizuje prístrojové vybavenie
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.