Nemocnica modernizuje prístrojové vybavenie

0
781

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, pracuje od júla 2017 s novým prístrojovým vybavením v celkovej hodnote 6204 eur. Mesto Bánovce nad Bebravou prispelo k jeho nákupu sumou 2500 eur. Nové medicínske prístroje slúžia pacientom pri rehabilitáciách a na operačnej sále.

V bánovskej nemocnici sa pokračuje v postupnej modernizácii medicínskych prístrojov. Jej cieľom je zvýšiť komfort pacientov a zabezpečiť kvalitnejšiu medicínsku starostlivosť v regióne hornej Nitry.

Dva prístroje GBTL-5625 Elektroliečba BTL VAC pre rehabilitáciu a priebežná zvarovačka Getinge, model HS 100 pre sterilizáciu na operačných sálach slúžia zdravotníckemu personálu nemocnice od júla 2017.

,,Moderné vybavenie je vždy spoľahlivejšie a uľahčuje prácu zdravotníkom. Sme vďační za každú spoluprácu, ktorá prispeje k napredovaniu bánovskej nemocnice,“ uviedla MUDr. Mina Bobocká riaditeľka NEMOCNICE Bánovce. Medicínsky prístroj GBTL-5625 Elektroliečba BTL VAC pre rehabilitáciu umožňuje aplikovať elektroliečebné prúdy.

Má zabudovanú encyklopédiu s predprogramovanými liečebnými protokolmi a diagnózami. Priebežná zvarovačka Getinge, model HS 100 pre sterilizáciu na operačných sálach slúži na zatavenia sterilizačných obalov. Tie sa dennodenne využívajú pri každej operácií.
Stanislav Vavro