Závada pod Čiernym vrchom bude opäť rozvoniavať vôňou gulášu

0
2091

Kšiňanská dolina bude opäť rozvoniavať vôňou gulášu, ktorý budú variť súťažné tímy 12. 8. 2017 v areáli hostinca Pod Lipkou v Závade pod Čiernym vrchom.

Milan Bučko – Kto je hlavným organizátorom súťaže vo varení gulášu a koľký je to ročník? Hlavným organizátorom tejto tradičnej súťaže vo varení gulášu je hostinec Pod Lipkou a je to tretí ročník.

Kto prišiel s myšlienkou založiť v tejto malebnej podhorskej obci gurmánsku tradíciu a čo ho k tomu viedlo?
Myšlienka vznikla na základe ponuky od bývalého usporiadateľa v Kšinnej, ktorý nám ponúkol pokračovanie súťaže u nás.

Pre nás to bola veľká výzva, aby sme z tejto malej obecnej akcie spravili veľkú akciu, ktorá ma širší obsah v rámci uhrovskej doliny.

Koľko súťažných družstiev sa záväzne prihlásilo v tomto roku?
V tomto roku sa záväzne prihlásilo 16 družstiev – tak ako aj v minulom roku.

Máte súpisku guláš tímov už uzavretú alebo je možné sa ešte nahlásiť? Ak áno – kde?
Súpiska tímov je už uzavretá z dôvodu dostatočného záujmu súťažných družstiev.

Koho ste nominovali v tomto roku do poroty, ktorá bude dohliadať nad regulami súťaže?
Predseda poroty je už tradične gulášmajster pán Garaj zo Kšinnej a ďalší členovia poroty ešte nie sú určení. Porota bude doplnená o náhodne vybraných návštevníkov
v deň súťaže z dôvodu objektivity.

Po skončení súťaže vyhráva návštevníkom akcie až do rána bieleho živá hudba. Ktorá kapela sa postará tento rok o tanečnú zábavu a výbornú atmosféru?
V tomto smere by som rád podotkol, že táto akcia nie je nočná, ale je celodenná. Z tohto dôvodu bude hrať živá hudba Music-2 od 10:00 hod (doobeda) do 20:00 hod.

Aké občerstvenie budete ponúkať pre vysmädnutých ochutnávačov?
Keďže sa akcia koná v našom hostinci, bude sa podávať občerstvenie každého druhu. Hlavnou odmenou pre vysmädnutých ochutnávačov bude dobre chladené pivko. Samozrejmosťou bude možnosť zakúpenia si súťažných gulášov.

Akcia sa stala vyhľadávanou udalosťou v regióne. Ste dostatočne kapacitne pripravení?
Po minuloročných skúsenostiach sme kapacity pre návštevníkov navýšili. Akcia sa koná za každého počasia, keďže sme prichystaní i na variantu dažďa.

V každom prípade si želáme, aby táto akcia dopadla úspešne a aby sa u nás zabavilo a bolo spokojných čo najviac návštevníkov.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokNemocnica modernizuje prístrojové vybavenie
Ďalší článokBánovčanky v príprave na sezónu
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.