Bánovčanky v príprave na sezónu

0
2083

Účastníčky II. futbalovej ligy ŽFK Bánovce sa pripravujú na nastávajúcu sezónu. O príprave na novú sezónu nám poskytol rozhovor tréner družstva Branislav Gajdoš.

V akej fáze tréningového procesu sa nachádzate s dievčatami pred nastávajúcou sezónou?
Príprava na novú sezónu bola rozdelená celkom do dvoch častí. Od dátumu 13.6. do 7.7. mali dievčatá tréningy zamerané najmä na zvýšenie kondície a sily každej jednej hráčky. Následne sa dva týždne futbalistky pripravovali individuálne a od 26. júla, pokračujeme druhou časťou letnej prípravy, ktorá je cielená na rozvoj hernej tréningovej činnosti a absolvovanie prípravných zápasov. S prístupom dievčat k samotným tréningovým procesom som veľmi spokojný.

Po sezóne ste hľadali na rozšírenie kádra aj nové tváre. S koľkými hráčkami počítate?
Počas letnej prípravy sme sa snažili o posilnenie kádra. Oslovili sme niekoľko hráčok so zámerom posilniť určité herné posty a priniesť tak do nášho tímu i na ihrisko novú rozmanitosť. Zo žiackeho kádra sme ženskú zostavu doplnili o veľmi talentované odchovankyne Vandu Bulákovú, Zuzanu Rehákovú a Naďku Antalovú. Taktiež nás veľmi teší rozhodnutie našej najlepšej strelkyne Nikoly Griačovej zostať ďalšiu sezónu v družstve ŽFK Bánovce, ktorá odolala vábivej ponuke 1. ligovej FC Nitry. Na druhú stranu nás mrzí, že sa nám nepodarilo udržať mladé futbalové talenty Sofiu Annu Škerdovú (odchod do AS Trenčín) a taktiež talentovanú mládežnícku reprezentantku Petru Vedejovú (odchod do Trenčianske Teplice). Momentálne náš káder zastupuje 17 hráčok.

S akými súpermi ste absolvovali priateľské zápasy?
Sériu prípravných zápasov sme odštartovali zápasom s prvoligovou Myjavou, kde dievčatá vďaka svojej presnej a nekompromisnej hre i strelkyniam Nikoly Griačovej (1 gól) a už spomínanej talentovanej odchovankyne Vandy Bulákovej (2 góly) zvíťazili na domácej pôde v Miezgovciach s výsledkom 3:2. V pláne máme ešte zápasy so staršími žiakmi Spartak Bánovce, následne cestujeme na turnaj do Myjavy, svoje futbalové skúsenosti si porovnáme s dorastom Miezgoviec a posledný zo série prípravných zápasov odohráme 13. júla na pôde ženského družstva Spartak Trnava

Futbalový fanúšik si už zvykol, že bojujete každý rok o postup. Aké mate plány pre túto sezónu.
Sme vďační za každého fanúšika, ktorý nám drží palce a príde nás povzbudiť. Dievčatá pozitívnu podporu vnímajú veľmi pozitívne a následne vedia predvádzať futbal, ktorý sa môže verejnosti páči. Teší nás, že na naše domáce zápasy v Miezgovciach si v minulej sezóne našlo cestu veľký počet divákov, ktorí tiež neľutovali i cestu za podporou aj do Trenčína, Prievidze či ďalekého Ružomberka. Nerád hovorím pred sezónou o konkrétnych číslach alebo umiestneniach… Po minulej úspešnej sezóne, ktorú sme zakončili na striebornej priečke 2. ligy (kde nám baráž o postup ušla o vlások) majú dievčatá i ja a taktiež ľudia, ktorí pracujú pre ženský futbal v Bánovciach jeden veľký sen, za ktorým si chceme ísť už od prvého kola. Chcem preto aj touto cestou poďakovať i odkázať starostovi obce Miezgovce J. Trgyňovi i ľuďom, ktorí vytvárajú pre nás vhodné zázemie, že ich práca nie je zbytočná a veľmi si ju ceníme. Verím, že časom viacej zaujmeme i mesto Bánovce nad Bebravou, nakoľko ženský futbal v meste úspešne existuje aj keď je v mnohých oblastiach prehliadaný.