Film ČIARA mal svoju úspešnú premiéru v kine TAJMS CINEMA

0
1332

V kine TAJMS CINEMA sa 3. augusta 2017 konala premiéra dlhoočakávaného filmu Wandy Adamík Hrycovej Čiara, v ktorom si hlavnú úlohu zahrali Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová a Milka Vášáryová.

Počas prvého dňa film v slovenskej distribúcii videlo 16.423 divákov

Novinku z tvorby producentky Wandy Adamík Hrycovej a si tak nenechali ujsť ani milovníci filmu z bánovského regiónu.

Film sa dočkal ocenenia aj na filmovom festivale v Karlových Varoch a pre všetkých tak bol veľkým prekvapením, keď sa na premiére objavil aj jeho riaditeľ herec Jiří Bartoška. „Nikto nečakal, že budeme mať takéto úspechy. Myslím si, že sa tu hlavne zišla zmeska správne naladených hercov, ktorí tomu dodali ten správny cveng,“ povedal po premiére šťastný režisér Peter Bebjak.

Na snímke režisér Peter Bebjak počas tlačového brífingu s tvorcami slovensko-ukrajinského filmu Čiara, 19. júla 2017 v Bratislave. FOTO TASR – Pavol Zachar

Čiara
V Čiare sa bez ťažkostí prekračuje hranica krajín, no za hranice žánru vstupuje len čiastočne. Romantický motív rebelujúcej dcéry, kult rodiča (v tomto príbehu je to matka) a dôležitá funkcia rodiny ako základnej bunky existencie mafiána sú prvky, ktoré nájdeme aj v najslávnejšej mafiánskej ságe. Čiaru tak môžeme vnímať ako východoslovenského horkokrvného Krstného otca spestreného odľahčujúcim humorom. Je pár mesiacov, kým Slovensko vstúpi do Schengenu. Na slovensko-ukrajinskej hranici to prekazí pašéracky biznis. Tamojší mafiáni obchodujú s cigaritemi a nelegálnymi imigrantmi. Systém rozbíja lákavý biznis s pervitínom. Pomery sa čoskoro zmenia, no potkany len prezlečú kabáty. Bánovský divák bol po premiére spokojný. Film totiž nemal hluché miesta, nezíval prázdnotou a všetko plynulo s ľahkosťou.

Režisér Peter Bebjak sa po filmoch Marhuľový ostrov, Zlo a Čistič zahryzol do témy, ktorá je celospoločensky aktuálna. Ak si odmyslíme „vypožičanie“ si zopár motívov od Kusturicu a miestami nemiestne vtipy, Čiaru navyše nakrútil vcelku atraktívnym spôsobom. Tí čo nestihli premiéru si môžu flim Čiara pozrieť v kine TAJMS CINEMA aj v ďalšom týždni. Viac informácii nájdete na www.tajmscinema.sk

► TRAILER filmu ČIARA

Premietacie časy kina TAJMS CINEMA

►►► Viac info nájdete tu: www.tajmscinema.sk