V bánovskej nemocnici pomáhajú deťom Vojtovou metódou

0
1157

NEMOCNICA Bánovce, člen skupiny AGEL, poskytuje malým pacientom na oddelení rehabilitácie a fyzioterapievýraznú pomoc pri rozvoji motorického vývoja. Počty detí využívajúcich fyzioterapeutickú starostlivosť sa každoročne zvyšujú.

V súčasnosti sa nemálo detí rodí pod vplyvom zložitých okolností. So špecifickou technikou cvičenia sa im dá pomôcť k pozitívnejšiemu vývinu. Populárna liečebná technika je založená na princípe reflexných stláčaní, čímsa stimulujúnutné zóny dieťaťa.

,,Vojtovou metódou liečime zväčša deti. Je dôležité povedať, že tak, ako dieťa rastie, mení  sa aj jeho liečba. Rozhodovať o nej môže len fyzioterapeutka, ktorá dokonale pozná vývoj dieťaťa. Naše oddelenie navštevujú nielen mamičky z okresu Bánovce nad Bebravou, ale chodia k nám aj mamičky z iných okresov,” uviedla MUDr. Mina Bobocká riaditeľka  NEMOCNICE Bánovce.

,,Vojtova metóda je facilitačnámetóda vhodná pre cvičenie novorodencov, dojčiat aj starších detí v prípadoch, kde je narušený či spomalený vývoj dieťaťa. Považuje sa za jednu z efektívnych foriem liečby pre pacientov postihnutých napríklad akoukoľvek formou detskej mozgovej obrny,” doplnilafyzioterapeutka Ľudmila Igazová.

Vojtova metóda pripomína mozgu svaly, ktoré sa nepoužívajú správne. Tlakom na presne určené body, je možné stimulovať dieťatko k správnym pohybom a dopomôcť muk lepšiemu motorickému vývinu.  Deti, ktoré potrebujú túto metódu, trpia zväčša centrálnou koordinačnou poruchou. Vďaka pravidelnému cvičeniu je možné odblokovať oslabené alebo nepoužívané svaly. Pri cvičení sa podporujú aj svaly brušnej steny, pravidelné dýchanie, stimulácia nervových centier, a celkovo sa zlepšuje a posilňuje pohybové ústrojenstvo.Vojtova metóda sa používa i pri liečbe oneskoreného psychomotorického vývoja, pri detskej mozgovej obrne, pri rôznych poúrazových stavoch, pri úprave skolióz, pri rázštepe chrbtice a neurologických ochoreniach.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokBánovčania majú moderné kino
Ďalší článokBoris Filan príde zabávať bánovské publikum
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.