Hasičky z Dvorca zaslúžene prvé

0
1661

V obci Dvorec sa na futbalovom ihrisku uskutočnil 12. augusta 2017 ôsmy ročník súťaže hasičských družstiev „O putovný pohár starostky obce“ a 10. kolo Hornonitrianskej hasičskej ligy.

„Hlavným organizátorom tejto tradičnej akcie bol domáci dobrovoľný hasičský zbor a OcÚ Dvorec,“ povedala na úvod rozhovoru jedna z organizátoriek Jana Bronišová. O cennú trofej súťažilo 96 tímov vrátane štyridsiatich plameňáckych družstiev, ktoré súťažili doobeda.

Tradičný rachot hasičských mašín, pravá súťažná atmosféra, rekordné časy, sklamania z nevydarených vodných útokov – aj také bolo sobotné odpoludnie v súťaži mužských a ženských dospeláckych družstiev.

„Pre súťažiacich a návštevníkov akcie sme navarili 2 kotle gulášu, jeden kotol kapustnice. Pre hladne žalúdky sme pripravili 350 ks cigánskej pečienky a grilovali sme aj klobáse,“ nezabudla pripomenúť zapálená organizátorka. Pred zrakmi skalných fanúšikov sa domáce hasičky po výbornom výkone prepracovali na prvé miesto, ktoré si výbornými časmi udržali až do konca súťaže.

Vzhľadom k tomu, že sa im víťazne body pripísali aj do hasičskej ligy, posilnili si tak svoju vedúce postavenie v tejto súťaži a posledné kolo bude pre nich iba formálnou záležitosťou. Stačí keď sa postavia na štart, dokončia súťaž a celkove prvenstvo im pred prenasledovateľmi neunikne.

Do obce by tak priviezli víťazný pohár už po druhýkrát. „Športový kolektív hasičiek z Dvorca a zapálený tréner Marián Broniš ďakujú všetkým zúčastneným súťažiacim družstvám, dobrovoľníkom podieľajúcim sa na organizácii súťaže ako i návštevníkom, ktorí prišli všetkých povzbudiť,“ povedala na záver akcie Jana Bronišová.

Výsledky:
Ženy klasika: 1. Dvorec, 2. Horná Ves, 3. Poruba; ženy šport: 1. Dežerice, 2. Šišov, 3. Kocurany; muži klasika: 1. Uhrovec, 2. Nová Dedina, 3. Oslany; muži šport: 1. Topoľčianky, 2. Dežerice, 3. Podlužany; veteráni: 1. Jerichov, 2. Rybany, 3. Dolné Ozorovce.