Prvenstvo na Dni hasičov získali Uhrovčania

0
1827

Prvú septembrovú sobotu sa v obci Kšinná uskutočnila tradičná akcia Deň Hasičov. Organizátori podujatia si na hasičskú súťaž pozvali súťažné družstvá z Uhrovskej doliny.

„Som rád, že na dnešnú akciu opäť prijali pozvanie hasičské tímy z celej uhrovskej doliny vrátane plameňákov,“ povedal pred začiatkom akcie riaditeľ pretekov Vladimír Botka. V doobednej časti súťažného dňa si to medzi sebou rozdali detské družstvá.

„Okrem detskej hasičskej súťaže sme pre tých najmenších pripravili aj nafukovací hrad a iné hravé súťaže,“ povedal jeden zo zapálených organiátorov Milan Pavle. Na futbalovom ihrisku boli rozložené aj občerstvovacie stánky. Pri jednom z nich varila pod holým nebom štvorčlenná partia guláš z diviny.

„Pre súťažné tímy a návštevníkov akcie sme navarili dva kotle gulášu z diviny. Verím, že im bude chutiť,“ povedal usmievajúci sa gulášmajster Juraj Botka. Na povel riaditeľa hasičskej súťaže Vladimíra Botku si to v poobedných hodinách medzi sebou rozdali vo vodnom útoku mužské a ženské tímy.

„Dnes sa nám nezadarilo. Mávame aj lepšie dni,“ povedal po nevydarenom vodnom útoku veliteľ družstva hasičov z Horných Naštíc Martin Kotvas. Na štartovú čiaru sa postupne postavili aj družstvá zo Žitnej – Radiše a favorizovaného Uhrovca. „S dosiahnutým časom som spokojný, aj keď to mohlo byť lepšie,“ povedal veliteľ Uhrovčanov Tomáš Šúň po skončení vodného útoku, ktorý im zabezpečil prvenstvo.

Medzi ženami si to o najlepší vodný útok rozdali tímy zo Žitnej – Radiše a Uhrovca. „Aj napriek tomu, že sme mali menšie zaváhanie na koši, som spokojná s výkonom dievčat,“ povedala po skončení vodného útoku veliteľka DHZ Uhrovec Monika Štefaneková. Na výkon rozhodcov dozeral počas celého súťažného dňa hlavný rozhodca Jozef Filin:

„Súťaž prebieha regulérne a podľa pravidiel. Som rád, že je tu aj dobrá atmosféra. Organizátori pripravili súťaž na veľmi dobrej úrovni. Po poslednom vodnom útoku a spracovaní výsledkov súťaže prebehol záverečný nástup družstiev, vyhodnotenie a odovzdávanie diplomov. „Som veľmi spokojný s účasťou a celkovou úrovňou pretekov. Máme na čom stavať do budúcna.

Chcem sa poďakovať hasičom z Uhrovca za dovoz vody do hasičskej nádrže a riaditeľke Domu kultúry Nadežde Zaťkovej za medializáciu akcie. Najbližšie sa stretneme 15. 9. v Uhrovci O pohár starostov z uhrovskej doliny“ povedal na záver Vladimír Botka.

Výsledky vodný útok: 1. Uhrovec (M) II, 2. Uhrovec (M) I., 3. Nedašovce (M), 4. Uhrovec (Ž), 5. Kšinná (M), 6. H. Naštice (M), 7. ŽItná – Radiša (M), 8. Žitná – Radiša (Ž), 9. Kšinná Korytnačky.

Výsledky plameňáci: 1. Žitná – Radiša (dievčatá), 2. Žitná – Radiša (chlapci), 3.  Veľké Hoste (chlapci), 4. Kšinná (dievčatá), 5. Uhrovec  (dievčatá), 6. Kšinná (chlapci), 7. V. Hoste (dievčatá).

Stanislav Vavro