Prvenstvo na Dni hasičov získali Uhrovčania

0
1041

Prvú septembrovú sobotu sa v obci Kšinná uskutočnila tradičná akcia Deň Hasičov. Organizátori podujatia si na hasičskú súťaž pozvali súťažné družstvá z Uhrovskej doliny.

„Som rád, že na dnešnú akciu opäť prijali pozvanie hasičské tímy z celej uhrovskej doliny vrátane plameňákov,“ povedal pred začiatkom akcie riaditeľ pretekov Vladimír Botka. V doobednej časti súťažného dňa si to medzi sebou rozdali detské družstvá.

„Okrem detskej hasičskej súťaže sme pre tých najmenších pripravili aj nafukovací hrad a iné hravé súťaže,“ povedal jeden zo zapálených organiátorov Milan Pavle. Na futbalovom ihrisku boli rozložené aj občerstvovacie stánky. Pri jednom z nich varila pod holým nebom štvorčlenná partia guláš z diviny.

„Pre súťažné tímy a návštevníkov akcie sme navarili dva kotle gulášu z diviny. Verím, že im bude chutiť,“ povedal usmievajúci sa gulášmajster Juraj Botka. Na povel riaditeľa hasičskej súťaže Vladimíra Botku si to v poobedných hodinách medzi sebou rozdali vo vodnom útoku mužské a ženské tímy.

„Dnes sa nám nezadarilo. Mávame aj lepšie dni,“ povedal po nevydarenom vodnom útoku veliteľ družstva hasičov z Horných Naštíc Martin Kotvas. Na štartovú čiaru sa postupne postavili aj družstvá zo Žitnej – Radiše a favorizovaného Uhrovca. „S dosiahnutým časom som spokojný, aj keď to mohlo byť lepšie,“ povedal veliteľ Uhrovčanov Tomáš Šúň po skončení vodného útoku, ktorý im zabezpečil prvenstvo.

Medzi ženami si to o najlepší vodný útok rozdali tímy zo Žitnej – Radiše a Uhrovca. „Aj napriek tomu, že sme mali menšie zaváhanie na koši, som spokojná s výkonom dievčat,“ povedala po skončení vodného útoku veliteľka DHZ Uhrovec Monika Štefaneková. Na výkon rozhodcov dozeral počas celého súťažného dňa hlavný rozhodca Jozef Filin:

„Súťaž prebieha regulérne a podľa pravidiel. Som rád, že je tu aj dobrá atmosféra. Organizátori pripravili súťaž na veľmi dobrej úrovni. Po poslednom vodnom útoku a spracovaní výsledkov súťaže prebehol záverečný nástup družstiev, vyhodnotenie a odovzdávanie diplomov. „Som veľmi spokojný s účasťou a celkovou úrovňou pretekov. Máme na čom stavať do budúcna.

Chcem sa poďakovať hasičom z Uhrovca za dovoz vody do hasičskej nádrže a riaditeľke Domu kultúry Nadežde Zaťkovej za medializáciu akcie. Najbližšie sa stretneme 15. 9. v Uhrovci O pohár starostov z uhrovskej doliny“ povedal na záver Vladimír Botka.

Výsledky vodný útok: 1. Uhrovec (M) II, 2. Uhrovec (M) I., 3. Nedašovce (M), 4. Uhrovec (Ž), 5. Kšinná (M), 6. H. Naštice (M), 7. ŽItná – Radiša (M), 8. Žitná – Radiša (Ž), 9. Kšinná Korytnačky.

Výsledky plameňáci: 1. Žitná – Radiša (dievčatá), 2. Žitná – Radiša (chlapci), 3.  Veľké Hoste (chlapci), 4. Kšinná (dievčatá), 5. Uhrovec  (dievčatá), 6. Kšinná (chlapci), 7. V. Hoste (dievčatá).

Stanislav Vavro

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokMALÝ YETI PRICHÁDZA DO KINA TAJMS CINEMA
Ďalší článokHeligónkar Ján Chudoba založil školu hry na heligónky
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.