Kšiňanská dolina rozvoniavala vôňou klobás

1
2281

V prírodnom areáli hostinca Pod Lipkou v Závade pod Čiernym vrchom sa 30. septembra 2017 uskutočnil „Pivný fest“ s ochutnávkou pečených dolnozemských klobás  z Báčkovského Petrovca pri doprovode živej hudby Country Kravy.

Ani skúpe jesenné slniečko, ktoré si predieralo cestu cez oblaky tiahnucich sa nad závadskou dolinou, neodradilo návštevníkov pivného festivalu. Tí čo prišli – rozhodne nebanovali. O pohostinnú atmosféru sa opäť postaral krčmár Milan Bučko s rodinou a ochotným personálom.

Návštevníkov akcie opäť obsluhovali s úsmevom na tvári tentokrát vykrojované dcérky krčmára Katka a Hanka. „Dnes obsluhujeme v rakúskych krojoch, ktoré sme si tam zakúpili, lebo sa nám veľmi páčili a povedali sme si, že ich musíme mať,“ vysvetľovala dôvod prečo v krojoch staršia sestra Katka držiaca v ruke grígel čerstvo načapovaného piva.

„V kroji sa cítim veľmi dobre a pohodlne,“ povedala mladšia sestrička Hanka, ktorá ponúkala účastníkom akcie čerstvo napečené praclíky v upletenom košíku. Prírodný areál pri hostinci rozvoniaval počas akcie vôňou pečených klobás, na ktorých si pochutnával nejeden milovník tejto pochutiny. „Ocino vyrobil na dnešnú akciu domáce dolnozemské klobáse so špeciálnou receptúrou, ktorú mu poradil pan farár z Podlužian,“ povedala s úsmevom na tvári Katka.

Tajomstvo chutných klobásiek bolo podľa hostiteľky aj v ingredienciách – napr. papriky zo Srbska. Počas celého popoludnia zabávala návštevníkov akcie živá hudba Country Kravy. „My sme taká country bluegressová kapelka hrajúca známe pesničky, ale v repertoári máme aj vlastnú tvorbu,“ povedala počas prestávky členka kapely a rodáčka zo Závady Jarmila Hrubá.

Počas akcie sa viacero návštevníkov zhodlo na tom, že vďaka aktivitám krčmára Milana Bučka ožil región, v ktorom je vždy pohodová a pohostinná atmosféra. „Som rád, že je tu dnes opäť výborná atmosféra. Touto cestou sa chcem poďakovať riaditeľke Domu kultúry Nadežde Zaťkovej a novinám Tajms za propagáciu podujatia,“ povedal Milan Bučko.