Dámy a fitness menu, taká bola dámska jazda

0
1090

Dámy z bánovského regiónu si vo štvrtok 28.9. 2017 o 19.00 h opäť povyrazili po prázdninovej a dovolenkovej prestávke do Domu kultúry na Farskej ulici na obľúbenú „Dámsku jazdu“.

„Milé dámy, po letnej pauze Vás opäť vítam na septembrovej Dámskej jazde v kine TAJMS CINEMA. Teší ma, že mnohé z Vás sú súčasťou tohto projektu od začiatku. Prvá Dámska jazda sa konala v roku 2012 a práve teraz otvárame už jej šiestu sezónu vo vynovených priestoroch kina,“ povedala vo svojom uvítacom príhovore moderátorka Lucia Bieliková.

Návštevníčky mohli počas týchto babských štvrtkov vidieť desiatky českých, slovenských a zahraničných filmov, väčšinou premiérových. Počas týchto spoločenských večerov si pochutnávali na rôznych gastro špecialitách, ktoré im ponúkali zástupcovia rôznych spoločností z nášho regiónu. Neodmysliteľnou súčasťou spoločenských udalostí boli aj rôzne prezentácie vo foajé zástupcov salónikov zdravia a krásy z nášho mesta.

Po občerstvení vo vynovených priestoroch štýlovej kaviarne s domácimi koláčikmi Beres Café sa dámy presunuli do foajé kina. „Pre dámy sme dnes na ochutnávku pripravili kvalitné biele a suché víno. V dnešnej ponuke máme aj živú vodu s príchuťou punču, karpatské brandy, bošácku slivovicu, jägermeister a becherovku,“ povedala pred otvorením akcie Martina Torovská – jedna z obslužného personálu. Po uvítacom drinku sa dámy presunuli k prezentačnému stolíku spoločnosti Fitness food menu.

Počas konzultácie so zástupcom tejto spoločnosti Tiborom Gavendom si pochutnávali na celozrnných syrových koláčoch s kukuricou a hráškom, zemiakových knedlíčkoch preliatych ovocným pyré posypaných tvarohom a celozrnných palacinkách s tvarohovým krémom. „Nápad je dôležitý. A ešte ak je prijatý, tak to je najlepším ohodnotením a poďakovaním jeho autorovi. Ďakujem týmto všetkým, ktorí dotvárajú krásnu atmosféru spoločných stretnutí žien všetkých vekových kategórií.

Tie stretnutia s priateľkami a s hrdinami filmov sú krásnym únikom od všedných stereotypov,“ povedala pred filmovým predstavením Daniela Škarbová z Pravotíc. „Dámska jazdu mi už chýbala. Viem to pochopiť, lebo boli prázdniny, ktoré som si aj ja užila. Dnes som si priniesla aj jednu novú a staronovú kamošku. O chvíľu prídu aj ďalšie,“ povedala s úsmevom na tvári pravidelná účastníčka Dámskej jazdy Eva Turková.

Film DEZERTÉR
Po prípitku a ochutnávke sa dámy presunuli do kinosály, kde si na plátne kina pozreli 2. časť výpravnej trilógie Zahradnictví „Dezertér“ českého režiséra Jana Hřebejka a scenáristu Petra Jarchovského. Po filmovej premiére pokračovala tradičná tombola. „Dámska jazda sa bude konať už 12. 10. s pripravovanou novinkou TAJMS PÁLENICA a francúzskou komédiou Alibi na mieru,“ povedala na záver Babinca sympatická moderátorka Dámskej jazdy