Stretávka v Kšinnej po 41 rokoch

0
960

V kultúrnom dome v podhorskej obci Kšinná sa po 41 rokoch stretli bývalí spolužiaci Základnej školy, ktorú opustili ako štvrtáci.

Na stretávku prišla okrem 16-tich žiakov aj bývalá pani učiteľka 87 ročná Vlasta Abelová na osobnom aute, ktoré dodnes šoféruje. „Na túto školu som prišla učiť v dvadsiatich deviatich rokoch zo Slatinky pri Lučenci, kde som krátko tiež učila.

Po vojne vznikli v Kšinnej dve prvé triedy. Chlapi sa vrátili z vojny tak sa rodilo veľa detí,“ povedala s úsmevom na tvári striebrosivá učiteľka, ktorá učila na tejto škole 22 rokov a počas učiteľstva vychovala vyše 1 000 detí.

Hlavným organizátorom dlhoočakávanej stretávky bol Kšiňanec Jozef Adame, ktorý previedol bývalých spolužiakov triedami a kabinetmi súčasnej materskej školy, kde si spoločne nostalgicky zaspomínali na staré dobré časy.

„Som rád, že som opäť po dlhej dobe videl školské lavice, ktoré sme spolu s našimi spolužiakmi zodrali,“ povedal s úsmevom na tvári organizátor stretávky.

ZDIEĽAŤ

Pridaj komentár

Predchádzajúci článokPremiéra komédie BAJKERI v kine TAJMS CINEMA
Ďalší článokPúť Bánovských farníkov
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.