Arogancia „moci“ primátora, alebo obdobie pred voľbami

2
1954

Dve perličky zo zasadania Mestského zastupiteľstva v Bánovciach nad Bebravou

Primátor Bánoviec robí už dlhšiu dobu podľa svojej svojvôle.

Je pred voľbami, to aj preto!

1. Najskôr sa hovorilo, že primátor nezákonne – zverejnil objednávku na stránke mesta, že kupuje adventný veniec za cenu 9.859,- eur. Keď si to všimli občania Bánoviec a pripomienkovali takúto „zbytočnú dražobu“, objednávka sa zázračne zmenila zo sumy 9.859,- eur na sumu 3.859,- eur.

Nikto netuší, prečo sa cena zázračne znížila a ani sám primátor to na zastupiteľstve nevedel vysvetliť. Vyhlásil, že to bol OMYL a že sa niekto zo zamestnancov mesta pomýlil. Ohromné!

No povedzte občania, treba sledovať, čo sa na stránke mesta zverejňuje a keď sa ohlásite, ceny klesnú o 60%. SUPER.

A toto nie je všetko, lebo to súvisí aj s porušením viacerých zákonov, ale primátor nemá s týmto problém a takisto mu nevadilo, že ani peniaze v rozpočte na veniec neboli. A veď načo by to muselo byť v rozpočte , keď sa to pán primátor rozhodol kúpiť, tak sa to išlo kúpiť. Zákon nezákon, chcem to.

2. Potom sa hovorilo aj o osádzaní, že symbolických kameňov mesta.

A čože tak zrazu sa osádzajú symbolické kamene mesta? Niekto asi potrebuje v súčasnosti okolo seba halóóó a aj za naše peniaze sa ukazovať pred občanmi, čo také ohromné sa v meste deje. Tie symbolické kamene sú vraj tri. Asi ako tri ruže Bánoviec. Možno-neviem.

Okrem námestia sú dva zabetónované pri vstupoch do mesta v priekope vedľa cesty E 50, ktorá je vedená ako cesta smrti.Kamene sú osadené bez patričných povolení(územné konanie,stavebné konanie,statické posúdenie,

bez súhlasu vlastníkov pozemkov). Nikoho v meste Bánovce netrápi, že zákony treba dodržiavať, teraz na to nie je čas, teraz hlavne treba v tomto období zaujať občana.

Takto by sa dalo písať aj ďalej, ale mám málo miesta, takže ďakujem za pozornosť, nabudúce!

Juraj Pastorek – poslanec MsZ

ZDIEĽAŤ

2 KOMENTÁRE

  1. Ad 1) tých “porušení” je v tomto meste až až. Lenže dočítame sa o tom, len ak si vedenie a poslanci “skočia do vlasov” a potrebujú si svoje EGÁ “učičíkať” aspoň článkom, tlačovou správou, či vyjadrením na sociálnej sieti. Občan ostáva za dverami, na ulici, na samom konci záujmu.
    Ad 2) symbol nesymbol, s povolením či bez, je to narýchlo “zbúchané”. Niečo také mali naozaj prebrať komisie a poslanci. Navyše, neviem síce ako je to zo smeru od Trenčína, ale od Prievidze je nápis Vila Ben čitateľný asi len pre toho, kto vie čo má na tej tabuli a skale hľadať a pôsobí to veeeeeeľmi nebezpečne!!!! Len taký zabudnutý balvan. Nuž hold, zrejme nemám umelecké cítenie len zdravý rozum, ktorý mi to akosi neberie.

  2. Dobry den, preco takychto clankov od poslancov, pripadne od primatora nie je na tejto stranke viac? Je aj ina stranka kde sa pise o diani priamo od akterov? Dakujem

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Predchádzajúci článokPúť Bánovských farníkov
Ďalší článokPoznáme mená víťazov volieb do VÚC
V regionálnych novinách TAJMS som zodpovedný za celú tímovú prácu redakcie. Píšem a pripravujem informačné články z bánovského regiónu, reportáže a rozhovory z terénu, firemné advertoriály, komentáre, stručné aktuality, ďalšie PR materiály, ktoré si zákazníci žiadajú.