Premiérovo vytlieskaní Radošinci

0
1250

Radošinci začali sezónu. V sobotu 11. novembra 2017 v Dome kultúry na Farskej ulici ponúkli milovníkom divadla v dvoch vystúpeniach bánovskému nadšenému publiku predpremiéru inscenácie Besame Mucho.

Podľa slov principála divadla Stanislava Štepku nová inscenácia, ktorá dostala názov Besame Mucho, je v poradí 62. v histórii divadla, obsahom viac smiešna ako trpká správa o ľuďoch na hlavnej a vedľajšej koľaji. Je to príbeh muzikanta, ktorý sa životným kolotočom ocitol na ulici.

Je to životný príbeh rockového muzikanta, takže pre neho Besame Mucho ako žáner a pieseň nie je veľmi typická. Ale keďže je na ulici, tak si brnká hocičo. Akurát keď brnká túto pieseň, tak sa pri ňom pristaví záhadná osoba, ktorá roztočí celú zápletku príbehu. Počas

predstavenia okrem výborných hereckých výkonov boli skvelí aj diváci v hľadisku. Častým potleskom vyjadrovali svoje pocity, akým bystrým pozorovateľom nášho sveta pán Štepka je a ako bravúrne ho vie preniesť na javisko. V spojení s typickými črtami Radošincov bola aj táto hra, pretkávaná štepkovským humorom a nadhľadom a s peknou pointou. „Radi sa

vraciame tam, kde sa dobre cítime. Tam kde sú výborní diváci a v tomto prípade ešte aj skvelí organizátori. Toto sú iné divadelné Bánovce ako predčasom. Moderná sála, vybavenie zákulisia, profesionálny prístup organizátorov sú príkladom pre celé Slovensko,“ povedal pred premiérou inscenácie s uznaním Stanislav Štepka.

»»» Viac informácii prinesieme v novinách TAJMS č. 46.